Sníh, led a adrenalin: Snow film fest v M-klubu

Sníh, led a adrenalin: Snow film fest v M-klubu

Zima pomalu přichází a její příchod už tradičně předznamenává přehlídka nejlepších zimních filmů Snow film fest. M-klub připravil promítání filmů o extrémním lyžování, skialpinismu, zimních expedicích a dalších extrémních radovánkách na čtvrtek 22. října. Valašské Meziříčí se tak řadí mezi dvě stě českých a slovenských měst, kde se budou projekce konat. Začátek je v 19 hodin.

Snow film fest přináší milovníkům sněhu, ledu a zimních sportů celovečerní pásmo těch nejúspěšnějších filmů, které byly oceněny na prestižních světových festivalech, ale i zajímavé expediční filmy z české a slovenské kotliny.

Festivalová porota pro diváky jako vždy vybrala filmové lahůdky se zimní tematikou - s aktéry jednotlivých snímků zažijete extrémní situace během polárních expedic, neopakovatelné momenty zdolávání těch nejtěžších překážek, které možná odhalí, proč se často vydávají za hranice svých možností, na hranici života a smrti. Stanete se svědky šokujících výkonů sportovců i chvílí, které tráví mimo nedozírné arktické pustiny i na vrcholcích zasněžených hor, když opadne adrenalin a čas tráví se svou rodinou. 

Hlavní program festivalu tvoří v letošním roce pět snímků. Diváci se tak mohou těšit na čtyřminutový freeridový film Kašmír, český freeridový snímek Few Days, film Arrowhead 135 o ultramaratonu ze Spojených států Amerických, český film The Pamir Game o skialpinistické výpravě, či lezecké expedici na Nezkrotné Antarktidě. I ve Valmezu se určitě najde místo na bonusové snímky From the Road, Artic Air, An Education či lyžařský filmový vizuál Afterglow.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo)