Slam poetry s Anatolem Svahilcem a dalšími v M-klubu

Slam poetry s Anatolem Svahilcem a dalšími v M-klubu

Ve valašskomeziříčském M-klubu pokračuje cyklus Nová divadla. Letos se v jeho programu objevuje také oblíbený formát Slam poetry, současný fenomén, jež stojí na pomezí poezie a divadla. Tzv. slameři se zaměřují na to co sdělují a jak to sdělují. Milovníci se mohou těšit na Anatola Svahilce, Juru Juráně, Samča Brata Dážďovieka a další. Začátek v pátek 25. října je v 19 hodin.

Podoba Slam poetry není přesně ukotvena jasnými pravidly. V principu ale platí, že přednes musí být natolik zpěvný, aby dosáhl největšího ohlasu v přítomném publiku. Do hry přichází také mimika, výraz, pohyb, rytmus a sdělení textu. To vše bez použití rekvizit. Vznik tohoto druhu bavičství se datuje do druhé poloviny 80. let. Za zakladatele poetry slamu je považován chicagský básník, původním povoláním zedník, Marc Smith.

Publikum v M-klub přijedou omráčit mistři slamového řemesla. Anatol Svahilec brázdí slamerské vody od roku 2014, kdy jako nováček hned vyhrál mistrovství republiky. Slam poeta a vicemistr republiky v letech 2015 a 2016 Jura Juráň. Dále ze slovenské scény Samčo brat Dážďoviek, jež je ve své sólové kariéře i na slamovém pódiu prvotřídní ukázkou zvládnutí textařské práce a improvizace a je zárukou silného zážitku. Hořkohumornou čerstvou silou od Třebíče bude Michel. Z nedalekých Hranic dorazí Medard Capek ve své specifické kapuci a posledním pánem večera bude Sufján, muž jehož jméno není pseudonymem.

Je rozhodně na co se těšit. Večer plný originální zábavy zaručen. Vstupenky na Slam poetry můžete sehnat v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)