Skyline se vrací s novou živelnou show

Skyline se vrací s novou živelnou show

Bezesporu jedna ze stálic domácí hudební scény, kapela Skyline vyráží půl roku po vydání své šesté řadové desky do českých a slovenských klubů, aby své nejnovější dílo představila fanouškům v plné síle. Skyline zavítají do meziříčského M-klubu v pátek 22. listopadu.

Po nabitém letním festivalovém putování se skupina Skyline vrací zpět do českých a slovenských klubů. Vyráží totiž na podzimní Fairytapes Tour 2013, které se váže k albu Fairytapes, jenž vydala v dubnu tohoto roku. Celkem vystoupí ve dvanácti klubech, kde se jako support představí mladý talent klubové scény DJ a producent NobodyListen. Ten se postará o before a afterparty na všech koncertech. Ve Valašském Meziříčí se k němu přidá také Josh. O zvuk a světla na turné se postarají zkušení profesionálové Jakub Honzátko a Ondřej Burián.

Ani na nové desce nechybí pro Skyline typický mix elektroniky a kytar a oproti předchozímu albu je podle členů kapely o něco veselejší, tanečnější a elektroničtější. „Na minulé desce jsme měli chuť náš zvuk posunout víc ke kytarám, teď nás to přitáhlo zase zpátky víc k elektronice. Určitě nás i ovlivnilo i to, co se momentálně děje ve světě, třeba z mého pohledu je z taneční hudby zase vzrušující žánr," vysvětluje zakládající člen Skyline Radek B.  Nové album si kapela produkovala sama, o finální mix a mastering se pak postaral uznávaný zvukový inženýr Matouš Godík.

Kapela Skyline vznikla v roce 1997 a během svého působení posbírala několik hudebních cen jako Dance Awards, Akropolis Live Music Awards či Ceny Óčka. Klip k písni Staying Alive z nového alba je nominován na Českého slavíka 2013 v kategorii MTV videoklip roku.

Vstupenky na živelnou show v podání Skyline jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Skyline Valmez