Sims z Doomtree míří do Valmezu

Sims z Doomtree míří do Valmezu

Po dvou letech se do České republiky vrací americký indie rapper Sims. Oproti Americe zná v Evropě jeho tvorbu sice méně lidí, ale fanoušci Astronautalise jej mohou poznat právě z jeho desky, na které Sims hostoval. Jedním z osmi koncertů u nás bude také ten v M-klubu ve Valašském Meziříčí, který se uskuteční v netradiční den v pondělí 26. května. České turné s ním absolvuje rapper Inau, bubeník punkových Kontroll. Akce začíná v osm hodin večer.

Z málokoho jde na pódiu tak upřímná radost z hraní jako z amerického rappera Simse. Jeho živá vystoupení jsou naprostou atomovkou. Neklid a vášeň spojuje ve skladbách společně s neoblomnou realitou života. Jak sám říká, nechává se inspirovat tvorbou starého R&B například Wu-Tang Clanem, sci-fi filmy Raye Bradburyho či snímky Davida Lynche.

Sims měl v mládí štěstí. Poznal místní legendu P.O.S., ten mu pomohl v jeho začátcích a nechal jej za pár dolarů pracovat ve studiu. Odsud to byl jen krok k partě Doomtree, kde se perfektně hodí. Doomtree z amerického města Minneapollis v Minnesottě je základnou pro sedm členů, mezi které kromě Simse patří také Dessa, jež se v České republice představila začátkem května tohoto roku, dále P.O.S., Cecil Otter, Mike Mictlan a producenti Lazerbeak a Paper Tiger.

Prozatím poslední Simsovo album s názvem Bad Time ZOO, o jehož produkci se postaral Lazerbeak čerpá inspiraci z práce rapperů kolem Doomtree. Ve skladbách se ale dá vystopovat vliv týpků jako B Dolan, Sage Francis či Astronautalis, který také hostuje na Simsově nejnovějším singlu This Is The Place. A právě Astronautalise může znát nejen meziříčské publikum díky jeho koncertu na festivalu Valašský špalíček 2011.

Simse na jeho turné po České republice podpoří alternativní rapper, nebo spíše muž slova, který si říká Inau. Jedná se o mluvený projekt bubeníka punkových Kontroll. Ten na svém digitálním sublabelu Silver Rocket Sekta vydal už dvě nahrávky. Ta poslední nese název Zloděj.

Vstupenky na jedinečný koncert rappera Simse jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2014)

 

Sims (usa) Valmez