SIMONA STAŠOVÁ PŘIVEZE DROBEČKY Z PERNÍKU

Jedno z nejlepších představení čeká na milovníky strhujících jevištních výkonů 9. února 2012 od 19.00 hodin v sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Drobečky z perníku přiveze Divadlo Antonína Dvořáka z Příbrami.

V hlavní roli tragikomedie amerického spisovatele Neila Simona se návštěvníkům představí Simona Stašová, která za roli Evy Meyerové získala v roce 2007 Cenu Thálie za nejlepší ženský herecký výkon. Tragikomický příběh o bytostné potřebě lásky a přátelství Drobečky z perníku jsou poskládané střípky životních situací obyčejných lidí. Vypráví o tom, jak se stát i ve středním věku dospělým a odpovědným člověkem. Divákům se představí žena, jejíž život zkomplikovala závislost na alkoholu a která se vrací z úspěšného léčení. Doma ji kromě přítele, stále neúspěšného herce, čeká také jeden nelehký úkol. Navázání kontaktu se svou sedmnáctiletou dcerou, se kterou se kvůli alkoholu dlouhou dobu vůbec nestýkala. Příběh je inspirován skutečnými osudy slavné filmové hvězdy Judy Garland a její neméně slavné dcery Lisy Minnelli.

V režii Milana Schejbala se v inscenaci po boku Simony Stašové představí také Radka Filásková, Čestmír Gebouský, Helena Karochová, Ernesto Čekan a Vojtěch Záveský. (smo)

 

 

Drobečky z perníku