Simona Stašová navštíví Kázetko

Simona Stašová navštíví Kázetko

Už v dubnu měla do Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí přijet skvělá herečka Simona Stašová. Tenkrát bylo ale představení, v němž se měla představit jako Filumena Marturano, ze zdravotních důvodů jejího hereckého partnera Svatopluka Skopala odloženo na podzimní termín. Ten je naplánován na neděli 8. října, ale opět došlo k několika změnám. Bylo nutné změnit plánovanou inscenaci a také o půl hodiny posunout čas začátku. Diváci se tedy mohou těšit na slavnou hru Skleněný zvěřinec amerického autora Tennesseeho Williamse, jež začne v 19.30 hodin.

I přes půlroční čekání a několik změn v jeho průběhu se do Valašského Meziříčí vrátí oblíbená herečka Simona Stašová. Ve slavné hře Skleněný zvěřinec, která má silně autobiografické prvky z vlastní rodiny spisovatele Tennesseeho Williamse, vystoupí jako opuštěná matka Amanda, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími, nadělá v rodině velikou paseku. Sama herečka Simona Stašová o své roli říká: "Konečně jsem dozrála do role matky Amandy, do té bláznivé matky, které tak dobře rozumím.  Amanda je na zabití i k pomilování, tak jako celý ten náš neuvěřitelný život." Tato rodinná tragikomedie je o každém z nás. Je to zrcadlo nastavené do našich směšných rodinných kotrmelců. Z lásky se totiž udělají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji, a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)