Sezónu na Malé scéně za oponou zahájí Chris Bergson

Sezónu na Malé scéně za oponou zahájí Chris Bergson

Malá scéna za oponou zahájí novou kulturní sezónu koncertem mistra Super Blues newyorské bluesové síně slávy. Jeden z nejinvenčnějších skladatelů v historii moderního blues se vrátí do Valašského zařízení v pondělí 17. září. Koncert začne o půl osmé večer. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji.

Chris Bergson se meziříčskému publiku představil poprvé v červnu před dvěma lety. Tehdy brilantně zakončil sezónu na Malé scéně. Tentokrát se ujme úvodního koncertu nové sezóny společně v triu s Lukášem Kytnarem a Tomášem Hobzkem. Chris Bergson je skvělým newyorským kytaristou a vynikajícím zpěvákem. Na americké bluesové scéně se etabloval jako jeden z nejinvenčnějších skladatelů v historii moderního blues. Vytváří vlastní originální směs blues, dřevní roots a soulu. Koncertní pódium sdílel s takovými veličinami, jako jsou BB King, Norah Jones, John Hammond či Etta James. Na kontě má také několik významných ocenění. Tím nejnovějším je nejlepší bluesové album roku 2018 dle Mojo Magazine.

Vstupenky na zářijový koncert Chris Bergson Trio jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2018)