Setkání na zámku pomáhá handicapované Emě

Setkání na zámku pomáhá handicapované Emě

V pořadí čtvrtý ročník Setkání na zámku meziříčských souborů a sborů se letos uskuteční v pátek 3. října ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí a opět bude pomáhat. Tentokrát bude výtěžek z koncertu věnován handicapované Emě a její rodině. Začátek akce je v 18 hodin.

Letošní ročník Setkání na zámku, který pořádá Cimbálová muzika Polajka společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí nese podnázev Benefiční koncert pro Emu. Ta trpní praktickou hluchotou a atypickým autismem a vybraná finanční částka z koncertu poputuje na nákup nových dobíjecích baterií do kochleárního implantátu.

V průběhu večera vystoupí ve velkém sále pětice účinkujících v čele s pořádající Cimbálovou muzikou Polajka. Představí se zde Dětský pěvecký sbor miniDIZO Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí, Dětský folklórní soubor Ovečky pod vedením Lenky Novotné, skupina Las Perlitas TŠ Sokol VM pod vedením Jany Vlčkové a hosté ze slovenského města Partizánske, Folklórny súbor Jánošík senior. Ten vznikl na přelomu let 1949 až 1950 a při příležitosti padesátého výročí založení souboru se členové rozhodli oprášit zapomenuté tance a zpěvy, které interpretovali v mládí s cílem zachovat je pro další generace. A tak prostřednictvím lidové hudby a sólistů představují písně sesbírané od rodičů a prarodičů v autentickém podání bez uměleckých úprav.

(smo#2014)