Setkání dvou velkých osobností na Malé scéně za Oponou

Setkání dvou velkých osobností na Malé scéně za Oponou

Poslední dubnový program Malé scény za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí nabídne svým příznivcům koncert šamana slovenského blues Juraje „Dury“ Turteva a jazzového kytaristy, hráče na buzuki, mandolínu a banjo Miloše Železňáka, a to v pátek 26. dubna od 20 hodin.

Juraj „Dura“ Turtev, slovenský bluesový kytarista, zpěvák, autor a organizátor začal hrát okolo roku 1983 s harmonikářem Erichem „Bobošem“ Procházkou, se kterým složil první akustickou sestavu Bluesweiser. V současnosti hrává kromě s Bluesweiserem také se skupinou Dura & Blues Club a alternativním Orchestrem Ivana Tomoviče.

Společně s Jurajem Turtevem vystoupí také kytarista, skladatel a zpěvák Miloš Železňák, jenž patří mezi jedinečné hudebníky slovenské hudební scény, a to díky své žánrové rozmanitosti. Jeho hudební rozsah sahá od rocku, přes blues až po jazz. Spolupracoval se širokou slovenskou hudební špičkou několika generací. Za připomenutí stojí Gabo Jonáš, Juraj Griglák, Martin Valihora, Marcel Buntaj, Róbert Regan nebo Petr Solárik. Důležitou součástí Železňákovy tvorby jsou přesahy do Word a etno hudby (Zuzana Homolová, Samaria Verses Band).

Vstupenky na společný koncert dvou osobností slovenské hudební scény jsou v klasickém prodeji v Informačním centru nebo online na stránkách vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)