SemTamFór uvede komedii Ani o den dýl!

SemTamFór uvede komedii Ani o den dýl!

Ani o den dýl! je název komedie francouzského dramatika Michela Clémenta, kterou v meziříčském M-klubu uvede Nezávislá divadelní scéna SemTamFór ve středu 2. března. Jedná se tak o čtvrtou hru, kterou zde soubor představí. Začátek představení je v devatenáct hodin.

Zápletka konverzační komedie Ani o den dýl vychází z klasického milostného trojúhelníku, který však na začátku vůbec milostný není. Hlavní postavy tvoří partneři Pavel a Sofie a Pavlův kamarád Martin. O ženu se tu nesoupeří, právě naopak. Ta je elementem, kterého se muži svépomocí chtějí zbavit. Jedna lež střídá druhou až do bodu, kdy není úniku.

Autorem hry je současný francouzský herec, režisér, dramatik a scenárista Michel Clément. Mezi jeho nejúspěšnější hru patří ta s názvem Le Carton, ve které ztvárnil hlavní roli sám.  Clément Michel se věnuje také filmu, je autorem a režisérem několika krátkých snímků. Komedii Ani o den dýl napsal v roce 2011 a jedná se o jeho nejnovější divadelní hru.

Nezávislá divadelní scéna SemTamFór vznikla v roce 2002 jako autorské divadlo, které bylo ovlivněno autory Suchým a Šlitrem, odtud pak název divadla. Ten mimo jiné charakterizuje i jeho dramaturgický koncept a převážně komediální repertoár. V současné době funguje SemTamFór jako zájezdové divadlo s profesionálním souborem a od prosince 2015 svou repertoár představuje také ve sklepení meziříčského M-klubu, kde doposud uvedlo hry Zakázané uvolnění a Homeless.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2016)