Šárka Vaculíková přiveze autorskou hru Milena má problém

Šárka Vaculíková přiveze autorskou hru Milena má problém

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí hostí každoročně festival amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy. V rámci festivalu pořádá také doprovodné programy, které jsou jako samotný festival, přístupné široké veřejnosti. V letošním roce se ve velkém sále představí herečka Šárka Vaculíková se svou autorskou hrou nazvanou Milena má problém, a to v sobotu 21. března od dvaceti hodin.

Většina lidí si se jménem Šárka Vaculíková vybaví Adrianu Peškovou z nekonečného seriálu Ulice.  Neteř herce Lukáše Vaculíka se však nespokojila se slibně rozjetou dráhou seriálové hvězdičky a zamířila na Damu, kde také vzniklo její autorské představení Milena má problém. Nejen, že jej sama napsala, hraje v něm a zpívá, ale také se chopila režie. Svůj divadelní kus, který měl premiéru v listopadu loňského roku v Divadle v Celetné, představí také divákům ve Valašském Meziříčí.

Hravé, dravé ale i vážné a především vtipné představení o Mileně, jež se vdává a uvnitř sebe zápolí s tradičními otázkami zda vstoupit či nevstoupit do manželství a co vše se změní a zdali to opravdu chce. Zkrátka Milena se vdává a vše se najednou zdá být jiné, než si doposud představovala. „Milena je zamilovaná, má těsně před svatbou. Ale najednou neví, jestli se chce opravdu vdát. Jestli má vyměnit svobodu za obskakování drahé polovičky, anebo z toho všeho ještě na poslední chvíli vycouvat. Na tohle své dilema nebude Milena sama, takže mě diváci uvidí hned v několika rolích najednou,“ přibližuje Šárka Vaculíková svou hru plnou humoru. Šárku Vaculíkovou na jevišti hudebně doprovodí Jan Šikl.

Vstupenky na představení jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Festival společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí pořádá NIPOS ARTAMA za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje, CS CABOT a města Valašské Meziříčí.

(smo#2015)

 

Milena má problém