S předplatnými v Kázetku se nudit nebudete

S předplatnými v Kázetku se nudit nebudete

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí vstoupí na konci léta do další kulturní sezóny. V jejím průběhu se milovníci klasické činohry, experimentálních představení, komorní hudby i děti dočkají nové nabídky Divadelního, Koncertního a Pohádkového předplatného S-klubu a předplatného Nová divadla v M-klubu. Prodej abonentek potrvá do 14. září 2018.

Tradiční předplatné S-klubu vstoupí po létě do nové sezóny a opět je na co se těšit. V celkem šesti komediálních titulech Parfém v podezření, Biostory, Žena, která uvařila svého manžela, Hvězda, Perfect Days a Ani za milion!, které nabízí Divadelní předplatné, budou excelovat herecké hvězdy jako Valérie Zawadská, Jana Švandová, Barbora Seidlová, Nela Boudová, Eva Holubová, Lenka Vlasáková, Adéla Gondíková, Jiří Langmajer či Jan Dolanský s Vilémem Udatným.

Děti budou celý rok provázet spisovatelé Božena Němcová, Josef Čapek a Jan Werich. Čtveřice inscenací v rámci předplatného Sedmikráska se totiž skládá z pohádek O statečném kováři Mikešovi, Pyšná princezna, Královna Koloběžka První a Dášeňka čili život štěněte.

Své místo má v předplatných také komorní hudba. Ta ve své úctyhodné padesáté sezóně Koncertního předplatného nabídne celkem osm koncertních večerů předních českých umělců. Sérii koncertů zahájí cimbalistka Gabriela Jílková se svým maďarským kolegou Tamásem Báscim, který ji bude doprovázet na klavír. V říjnu se představí přední reprezentanti slavné české kvartetní školy Kvarteto Apollo, listopad bude patřit Ivanu Ženatému a Martinu Kasíkovi a v prosinci se uskuteční slavnostní koncert k padesátému výročí Kruhu přátel hudby, jehož se ujme Janáčkův Komorní Orchestr. V následujícím roce pak předplatné uvede Eben Trio, Kalabis Quintet, Affetto a zájezd na Janáčkovu Filharmonii Ostrava.

Nejen S-klub má svou nabídku předplatného. Do nové sezóny vstupuje také předplatné Nová divadla v M-klubu. Těšit se můžete na Lukáše Pavláska a jeho celovečerní One Man Show, kabaret Tomáše Matonohy a Zdeňka Krále. Ostravské Divadlo Stará Aréna přislíbilo přijet se sociálním dramatem Prezydent Krokadýlů a ze zástupců fyzického letos dorazí Kolektiv Víta Nezvala. Nejslavnější české loutkové divadlo Buchty a loutky upečou Čelisti Reloaded a jako každý rok zahrají v rámci Ozvěn MJF výherci postupových přehlídek na Šrámkův Písek a Jiráskova Chrudim.

Předprodej abonentek na všechna předplatné bude zahájen 1. srpna a potrvá do 14. září a svá místa si mohou zájemci rezervovat v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí. S-klub rezervuje dosavadním předplatitelům jejich letošní místa do 3. září, poté budou nabídnuta novým zájemcům. Divadelní abonmá začíná na 1250 Kč, Koncertní na 650 Kč a Sedmikráska na 150 Kč. Nová divadla v M-klubu pořídíte za 650 Kč, jedno představení tak vyjde na méně než sto korun. Více informací naleznete na www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)