S předplatným Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí vám nic neuteče

S předplatným Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí vám nic neuteče

Nová sezóna klepe na dveře a s ní i prodej abonentek novým zájemcům na Divadelní, Koncertní a Pohádkové předplatné S-klubu Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Ti mají možnost si svá místa na sezónu 2016/17 rezervovat v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí od 1. do 15. září 2016.

Jako již tradičně nabízí S-klub Kulturního zařízení celkem tři předplatné. Divadelní předplatné zahrnuje šest inscenací zejména pražských divadel. První hra z předplatného bude uvedena již 21. září a návštěvníci se mohou těšit na krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné lásky dramatika Terence McNallyho Frankie & Johnny s Terezou Kostkovou a Alešem Hámou. Následovat bude originální retro komedie s názvem Normální debil aneb Deník puberťáka aneb Mé dětství v socializmu spisovatele Roberta Bellana, autora Rychlých šípů. Na prosinec je připravená situační komedie Francise Vebera KOndoMEDIE. Neobyčejný příběh obyčejného účetního v továrně na kondomy přiveze Divadlo v Rytířské z Prahy. Jiný žánr nabídne v únoru strhující divadelní hra ze soudního prostředí Dvanáct rozhněvaných mužů a poslední dvě inscenace se opět ponesou v duchu komedií. Březen přinese populární francouzskou komedii o třech přátelích, které málem rozdělí odlišný názor na drahý obraz, autorky Yasminy Rezy nazvanou Art. A celé předplatné pak zakončí komedie Vše o mužích, aneb Jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí a stydí v dubnu příštího roku.

Pohádkové předplatné Sedmikráska děti v říjnu zavede do světa čar a kouzel, která se budou učit s Malou čarodějnicí, která se chce stát správnou a dobrou čarodějnicí. Na kouzelném paloučku si pak v listopadu děti zazpívají s tančící slunečnicí, žabáky Kvikem a Kvakem a hosty Jů a Hele. Příští rok nabídne pohádkový muzikál O Šípkové Růžence na motiv pohádky bratří Grimmů, kterou přiveze Divadelní společnost Julie Jurištové z Prahy a pohádku podle známého večerníčku Krysáci a ztracený Ludvík.

Abonenti Koncertního předplatného si přijdou na své při osmi koncertech, z nichž jeden se uskuteční v Kostele Nanebevzetí panny Marie ve Valašském Meziříčí. V říjnu ve velkém sále Kulturního zařízení zazní výběr vrcholných a výjimečných skladeb flétnového repertoáru v podání Jana Ostrého za klavírního doprovodu Silvie Ježkové. Listopad nabídne Houslový recitál Jiřího Pospíchala za klavírního doprovodu Vladimíra Hollého. Následující rok přinese spojení houslí Kristýny Fialové s harfou Dominiky Ťukové, komorní soubor mimořádného nástrojového spojení housle - kytara Duo Teres s programem Pražský kaleidoskop i špičkový komorní soubor Bennewitzovo kvarteto složeno ze dvou houslí, violy a violoncella. V dubnu za jeden klavír zasednou otec a syn, Ivan a Lukáš Klánský, tradičně předplatitelé vyjedou do Nového Jičína na koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava a právě koncertem v Kostele Nanebevzetí Panny Marie celé předplatné zakončí program Chvála trubky Marka Vaja, Jiřího Houdka a Marka Zvolánka za varhanního doprovodu Daniely Valtové-Kosinové.

Více informací o jednotlivých divadelních inscenacích či interpretech Koncertního předplatného lze najít na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz v sekci Předplatné 2016/2017. Zde jsou také podrobně uvedena cenová pásma u jednotlivých předplatných. Prodej abonentek probíhá v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo#2016)