S M-klubem na výlet do Bosny a Íránu

S M-klubem na výlet do Bosny a Íránu

M-klub ve Valašském Meziříčí připravil pro dobrodruhy, cestovatele a všechny milovníky dalekých krajin na dvě říjnové přednášky. V té první se návštěvníci v úterý 25. října vrátí s Radkem Kublou do Bosny k nejstarším pyramidám a o dva dny později, ve čtvrtek 27. října zavítají s Michalem Štěpánkem do dalekého Íránu. Obě přednášky začínají v 19 hodin.

Do meziříčského M-klubu se vrací Radek Kubla a opět návštěvníkům poodhalí tajemství pyramid v Bosně, jejichž historie sahá až 30000 let zpět. Kubla magické místo, které se nachází 30 kilometrů od hlavního města Sarajeva, několikrát navštívil a zkoumal. Přestože archeologické vykopávky a vědecké výzkumy byly v Bosně započaty již v roce 2005, tak se o tomto magickém místě se téměř nemluví.

Do krásné a kontroverzní země Blízkého východu Íránu zavede návštěvníky cestovatel Michal Štěpánek, který se ze své pouti po této krásné destinaci vrátil teprve nedávno. „Je škoda, že se do této sice kontroverzní a s přísným islámským režimem, ale zato krásné země lidé nevydávají. Při své návštěvě jsem zažil ruch hlavní metropole, pokusil se vyškrábat na nejvyšší kopec v zemi, podíval se k moři, přespal v poušti, poznával města a jejich památky, navštěvoval čajovny, ochutnával, potkával spousty zvědavých lidí, ale hlavně vnímal a nasával atmosféru Blízkého východu. A zjistil jsem, že tahle země je tak trochu jiná než nám ji předkládá okolní svět,“ přibližuje své pocity a láká na přednášku Michal Štěpánek.

Vstupenky na obě přednášky lze zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení, či na místě v den konání hodinu před začátkem.

(smo#2016)