S-klub ve Valmezu nabízí Charleyovu tetu a pohádku Matylda zasahuje

S-klub ve Valmezu nabízí Charleyovu tetu a pohádku Matylda zasahuje

Nová divadelní sezóna začíná v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí hned zkraje měsíce října. První inscenace z nové sezóny Divadelního předplatné, se odehraje ve čtvrtek 2. října, kdy herci z Těšínského divadla představí komedii Charleyova tety od devatenácté hodiny. Sobota 4. října pak bude patřit Pohádkovému předplatnému Sedmikráska. Děti se mohou těšit na veselou pohádku s názvem Matylda zasahuje aneb Povídačky naší Kačky od šestnácté hodiny.

Inscenace Charleyova teta rozesmává diváky na celém světě víc jak jedno století. Autor hry anglický herec, dramatik a divadelní manažer Jevan-Brandon Thomas ji napsal pro svého kolegu, významného viktoriánského herce Penleyho. Vtipná zápletka a tradiční anglický humor jsou základem neuvěřitelného úspěchu této komedie. Ze sporých dobových pramenů se dozvídáme že… když se poprvé Penley objevil na jevišti v ženských šatech, zprvu naprosto šokovaní diváci propukli následně v salvy smíchu. Od té doby se smějí všude, kde se komedie uvádí a jinak tomu nebude ani ve Valašském Meziříčí.

Sobota bude naproti tomu patřit dětem. Dramaturgyně S-klubu připravily, jako první ze čtyř pohádek v rámci Předplatného Sedmikráska pohádku Divadelní agentury Praha s názvem Matylda zasahuje aneb Povídačky naší Kačky, jež je plná veselých písniček, které pobaví ale zároveň i poučí. Hra je inspirovaná oblíbenými večerníčky Hany Lamkové o neuvěřitelných příhodách kachny Matyldy, které propůjčila nezapomenutelným způsobem svůj hlas Stella Zázvorková. Matylda ráda pomáhá všem ve svém okolí, avšak ne vždy jsou její dobře míněné rady ku pomoci.

Vstupenky na divadelní i pohádkové představení jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Doprodej bude také na místě před představením.

(smo)