Rocková kapela Prima Donna zahraje v M-klubu

Rocková kapela Prima Donna zahraje v M-klubu

Americká glam rocková partička Prima Donna vyrazila koncem dubna na další evropské turné. Tentokrát svou návštěvou poctí také M-klub ve Valašském Meziříčí. Jde o jeden z pouhých dvou koncertů v České republice. Meziříčský koncert se uskuteční v neděli 11. května od osmé hodiny večerní.

Energií oplývající kapela Prima Donna zavítá do České republiky teprve podruhé. A odehraje zde pouze dva koncerty. Jeden v Jižních Čechách a druhý právě ve Valašském Meziříčí. Na domácké hudební scéně v Kalifornii jsou za svých jedenáct let působení poměrně prosáklou a uznávanou kapelou. A nejen ve Spojených státech. Fanoušci skupiny Green Day z celého světa ji mohou znát právě z jejich koncertů, na kterých předskakovali. Kromě toho úspěšně absolvovali pět samostatných evropských turné.

Koncerty bývají nadupané energií, barevností a chytlavých skladeb, které lze po jejich živém vystoupení jen těžko zapomenout. Inspirováni punkovými skupinami the Ramones či Sex Pistols stejně jako tvorbou Davida Bowieho vytvořili rock’n’rollový nářez v poutavých skladbách glam rocku.

Své příznivce doposud potěšili dvěma vydanými alby, z nichž poslední Bless This Mess se na hudebních pultech objevilo v roce 2012, a řadou singlů. V současné době ale pracují na písních na třetí desku a těsně před evropskou šňůrou vydali na vinylu dlouhoočekávaný nový singl Living in Sin v edici pouhých třístovek kusů. To ale není vše. Na jarním turné si bude možné pořídit kompilační album s názvem Vinyl Cuts obsahující několik nových skladeb, písní z druhých stran vinylů, živé a také vzácné nahrávky.

Členská základna skupiny se od svého vzniku příliš nezměnila. Za mikrofonem to na kytaru rozjíždí Kevin Tyler Preston, klávesy a saxofon ovládá Aaron Minton, na bicí hraje David S. Field a bassákem je “Lights Out“ Levine.

Vstupenky na nedělní koncert kapely Prima Donna jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. A navíc ti, kteří se prokážou vstupenkou z koncertu Bodyjar z 2. května, budou mít 50% slevu na koncert Prima Donny.

(smo#2014)

 

Prima Donna (US) Valmez