Říjen na Malé scéně za oponou popluje na vlnách Španělska, Ameriky a Česka

Říjen na Malé scéně za oponou popluje na vlnách Španělska, Ameriky a Česka

Malá scéna za oponou v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí připravuje na měsíc říjen pro milovníky kvalitní kultury tři skvělé koncerty. Prvního v neděli 2. října se ujme slavná baskická kapela Tapia eta Leturia, v úterý 18. října se představí dámské folkové trio Pavlína Jíšová & Adéla Jonášová & Petra Šanclová a o týden později, 24. října, se zde s doprovodnou kapelou zastaví americká zpěvačka blues a soulu Pam Steebler. Vstupenky na všechny akce jsou již k dostání v předprodeji.

Do České republiky se vrací excelentní baskická kapela Tapia eta Leturia, kterou posluchači mohou znát z předešlých turné, z pořadu Noc s Andělem či díky pěti nezapomenutelným koncertům s kapelou Čechomor. Do Valašského Meziříčí přiveze čtveřice vynikajících muzikantů moderně pojatou tradiční baskickou hudbu.

Folkaře potěší druhý říjnový koncert dámského tria v čele s českobudějovickou rodačkou Pavlínou Jíšovou. Ta má ve své diskografii devět sólových alb a její repertoár skýtá více než stopadesát původních českých písní. Pavlínu Jíšovou v současnosti doprovází zpěvačka a kytaristka Adéla Jonášová a písničkářka a multiinstumentalistka Petra Šany Šanclová. S patřičnou dávkou ženské energie zazní v programu dámské sestavy především autorské písničky Jíšové, které mnohdy zdobí  originální pojetí ženského vícehlasu.

Středobodem třetího koncertu měsíce bude také dáma, a to bílý plamen černého soulu a blues, američanka Pam Steebler. Tato technicky fantastická soul-popová zpěvačka se přijede do Valmezu prezentovat v rámci evropského turné. Těšit se můžeme na rockový nápřah s jazzovým hábitem. Pam Steebler má obrovský talent a její bohatý a plný vokál připomíná velké hlasy Beyoncé, Adele či Pink. Pro podzimní turné se obklopí čtyřčlennou doprovodnou kapelou, kterou povede český jazzový pianista Marek Novotný.

Vstupenky na všechny říjnové akce jsou k dostání v klasických předprodejích v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)