První dáma slovenského folku představí své Trio a novou desku

První dáma slovenského folku představí své Trio a novou desku

Jedna z nejznámějších slovenských písničkářek Zuzana Homolová představí na Malé scéně za oponou nové album Ňet vekšeho rozkošu. Na pódium vystoupá společně s kolegy Milošem Železňákem a Samem Smetanou. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 24. října úderem osmé hodiny večerní.

Zuzana Homolová je označována za první dámu slovenského folku a královnu lidových balad. Na svých předešlých čtyřech albech spolupracovala například s Vladimírem Mertou či Vlastou Redlem, ale současná pátá deska je plně v rukou vlastní kapely s názvem Trojka Zuzany Homolové. V současné sestavě, kterou kromě zpěvačky tvoří kytarista Miloš Železňák, jenž se na Malé scéně za oponou představil v září, a houslista Samo Smetana, který album produkoval, koncertují od roku 2006. Na koncertech kladou důraz především na koncertní vyznění písní a starých příběhů, ve kterých hledají banální ale stále aktuální lidské vlastnosti. Oproti předešlým deskám, na kterých se Homolová věnovala zhudebňování a interpretaci lidových balad či poezii se Ňet vekšeho rozkošu věnuje tématu lásky a jejích následků.

Koncert na Malé scéně za oponou divákům přiblíží právě skladby z této nové desky, chybět však nebudou ani písně z alb předchozích. Vstupenky v předprodeji lze zakoupit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení http://vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo)

  

Trojka Zuzany Homolové Valmez