Ponořte se do příběhů výtvarnice Hany Bednářové

Ponořte se do příběhů výtvarnice Hany Bednářové

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připravuje retrospektivní výstavu meziříčské výtvarnice Hany Bednářové. Vernisáž výstavy nazvané Příběhy / Stories se uskuteční ve středu 6. března. Odpolední matiné s autorkou je naplánováno na úterý 19. března.

V přízemí meziříčského zámku Žerotínů bude od března patřit místní výtvarnici Haně Bednářové. V Muzejním a galerijním centru bude k vidění retrospektivní výstava mapující dvacet let tvůrčí práce autorky. Hana Bednářová vystavuje od roku 2004 a na svém kontě má téměř dvě desítky autorských výstav a několik výstav společných. Její obrazy jsou součástí několika soukromých sbírek nejen v České republice, ale i v zahraničí například v Rakousku, Německu, Holandsku i Spojených státech Amerických.

Inspirativní jsou pro hanu Bednářovou studijní cesty a letní pobyty, při nichž navštěvuje galerie a zároveň maluje. Obdivuje impresionisty a období secese a art deco. Přínosné pro její tvorbu jsou opakované pobyty ve střední a jižní Dalmácii, kde je přímořská krajina a její flóra nekonečnou inspirací ( cyklus STROMY, cyklus Krajiny mých snů). Její obrazy mají dynamické a živé barvy, ráda experimentuje, pracuje s tvary a strukturami.

Nejčastěji používá kombinovanou techniku, temperu a vzniklo také několik zajímavých koláží. Ojedinělým v její tvorbě je obraz z rytých keramických kachlí, vzniklý podle autorčina návrhu v keramické dílně manželů Bokových ( Magický strom – r.2007). Hlavní náplní tvůrčí činnosti Hany Bednářové však zůstává malba, která jejímu naturelu nejlépe vyhovuje.

Výstavu v Muzejním a galerijním centru bude možné shlédnout do 7. dubna 2019. Více informací o výstavě naleznete na stránkách www.magc.cz. Výstava je přístupná ve všední den kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin a o víkendu od 13:00 do 17:00 hodin.

(smo#2019)