Počasí mění plánovaný program Dnů města

Počasí mění plánovaný program Dnů města

Program Dnů města aneb Meziříčský hodokvas pokračuje dnešním koncertem Setkání meziříčských skupin. Bohužel nepřízeň počasí nás donutila k několika změnám v harmonogramu.

Koncert meziříčských skupin, plánovaný na 17. hodinu na I. nádvoří zámku Žerotínů, se z důvodu nevlídného počasí přesouvá na velký sál Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Od páté hodiny odpolední zde vystoupí písničkář Jan Hlucháň společně s Radkem Gerlou, poté přijde na řadu uskupení 4DOGS a od sedmé hodiny večerní nastoupí na podium kapela Docuku.

Dle původního plánu měl ihned po skončení nastoupit průvod s loučemi, jenž by směřoval do Amfiteátru a prologem k sobotním slavnostem města zahájit mezinárodní multimediální taneční projekt LONDON Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. „Celý tento večerní program jsme však kvůli nevyzpytatelnému počasí nuceni zrušit, hlavně z toho důvodu, že tento velký projekt nelze přesunout do jiných prostor,“ vysvětluje změny Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Sobotní program, a to historické Slavnosti města Valašské Meziříčí proběhnou na Náměstí a I. nádvoří zámku Žerotínů za každého počasí, jedinou změnou je zrušení Karlova mostu na Mostní ulici. „Návštěvníci nepřijdou o ostatní avízovaná představení. Na Náměstí se mohou těšit na rytířskou pohádku, ukázky rytířských jezdeckých dovedností, kejklíře, žongléry či dobové tance. Hodinu po poledni se také uskuteční Ceremonie na počest města Valašské Meziříčí,“ říká Štěrba a dodává, že „Není zcela jisté, co si na nás počasí připravilo na nedělní den. Koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava prozatím zůstává v Amfiteátru. V případě nepříznivého počasí se ale přesune do velkého sálu Kulturního zařízení.“ O změnách budeme všechny včas informovat na našich internetových stránkách, stránkách města, sociálních sítích a také v městském rozhlase.“

(smo)