Písně a árie v podání Štefana Margity budou znít velkým sálem ve Valašském Meziříčí

Písně a árie v podání Štefana Margity budou znít velkým sálem ve Valašském Meziříčí

První květnové pondělí vystoupí ve Valašském Meziříčí světově uznávaný operní umělec Štefan Margita. V rámci Jubilejního turné 2016 a za doprovodu klavíristky Kataríny Bachmannové divákům představí operní árie i slovenské či maďarské lidové písně. Začátek koncertu 2. května 2016 je v devatenáct hodin. Vstupenky jsou stále k dostání také v předprodeji.

Hned v úvodu měsíce května zavítá poprvé do Valašského Meziříčí světově uznávaný slovenský tenorista Štefan Margita, který zde za doprovodu klavíristky Kataríny Bachmannové uvede svůj Recitál písní a árií v rámci Jubilejního turné 2016. Štefan Margita působí na mnoha nejslavnějších operních scénách světa jako milánské La Scale, londýnský Covent Garden či Metropolitní opeře v New Yorku. A návštěvníky ve Valašském Meziříčí čeká mimořádný a neopakovatelný hudební zážitek.

Program koncertu, který se skládá ze třinácti skladeb, uvede výběr písní z pera Mikuláše Schneider-Trnavského Slzy a úsměvy, op 25 a Zo srdca. Následovat budou písně Sylvie Bodorové Sadaj, slnko, sadaj a Ja Ra Laj, na které naváže Humoreska skladatele Antonína Dvořáka a maďarské lidové písně Béla Bartoka. Druhá polovina koncertu se ponese v duchu operních árií. Štefan Margita představí árii Sporting Life George Gershwina, Árii kupce z opery Sadko, kterou napsal Nikolaj Rimskij-Korsakov, skladbu Ave Maria Franze Schuberta i píseň Lamento di Federico z opery L’Arlesiana skladatele Francesca Cilea. Na závěr nebude chybět ani Sonáta č. 14 Měsíční svit Ludviga van Beethovena, Notre-Dame de Paris z pera Riccarda Coccianteho či Dallova skladba Jaká to nádhera.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz

 

(smo#2016)