Philippe Belraux představí Rubicon na Malé scéně za Oponou

Philippe Belraux představí Rubicon na Malé scéně za Oponou

V úterý 9. dubna se na Malé scéně za Oponou ve Valašském Meziříčí uskuteční jedinečný koncert multiinstrumentalisty Philippe Belrauxe, který společně s DJ Thomasem De Balderem přijede představit novinkové album Rubicon. Koncert začne ve 20 hodin.

Multiinstrumentalista, skladatel, zpěvák a světoběžník Philippe Belraux žijící a působící v současné době v České republice začínal jako klavírista a interpret klasické hudby. Poté se však vydal na dráhu alternativního umělce, začal skládat hudbu pro reklamy, divadlo a krátké filmy a v roce 2011 vydal svou debutovou autorskou desku nazvanou Nostalghia. Ve své tvorbě kombinuje zpěv s hudbou, jenž v sobě mísí prvky post-rocku, elektroniky a akustické hudby. Dohromady tak vytváří velmi originální až výjimečný styl hudby.

Jeho písně obsahují všechny prvky, které by každá dobrá píseň měla mít. Spojují v sobě rytmus společně s důvěrnými chvilkami a vynalézavými melodiemi kombinujícími originální rytmy bubnů. Na debutové album Nostalghia navázal Philippe Belraux deskou St. Julian’s se silnými elektronickými prvky alternativní taneční hudby. Plánovanou trilogii završil v letošním roce deskou Rubicon a opět dokázal překvapit svým přístupem k hudbě, která posluchače pohltí a nikdy nezklame.

Na všech albech spolupracoval s producentem a hudebníkem Thomasem de Balderem, což se ukázalo jako skvělá volba. Thomas de Balder doprovází Belrauxe jako DJ také na většině koncertů a společně dorazí i na koncert do Valašského Meziříčí, kde se navíc můžete těšit na speciální provedení koncertu, jenž bude mísit zvuky klasického koncertního křídla s prvky elektroniky.

Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)