Otec a syn Klánští u jednoho klavíru v Kázetku

Otec a syn Klánští u jednoho klavíru v Kázetku

S-klub Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí pokračuje Koncertním předplatným, jež ve středu 5. dubna zve na jedinečný hudební zážitek dvou umělců u jednoho nástroje. Mimořádně talentovaný klavírista Ivan Klánský přijede do velkého sálu se svým stejně nadaným synem Lukášem. A uvedou zde výběr z Dvořákových Slovanských tanců, který v první polovině koncertu doplní skladbami Fryderyka Chopina. Koncert začne v devatenáct hodin.

Ivan Klánský patří pro svůj mimořádný talent a pozoruhodné interpretační umění k předním představitelům současného českého i zahraničního koncertního života. I na světových koncertních pódiích dosahuje vynikajících úspěchů jako sólista i jako člen úspěšného klavírního tria Guarneri trio Prague. Jeho repertoár obsahuje téměř všechna stěžejní díla světové klavírní literatury. Díky své účasti ve Varšavě bývá označován za chopinistu, a je pravda, že k hudbě tohoto romantického génia má Ivan Klánský velmi blízko.

Do Valmezu Ivan přijede se svým synem Lukášem Klánským. Ten patří k nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Je vyhledávaným sólistou i komorním hráčem. Těmi se stal díky oceněním v mnoha mezinárodních soutěžích a díky úspěšným koncertům na tuzemských i zahraničních festivalech. Ivan Klánský společně se synem Lukášem nastudovali obě řady Dvořákových Slovanských tanců na čtyři ruce. V listopadu 2010 vystoupili s Českým národním symfonickým orchestrem  s Mozartovým koncertem pro dva klavíry a se Saint- Saënsovým Karnevalem zvířat ve Smetanově síni Obecního domu pod taktovkou Libora Peška. Na podzim 2013 zahráli na festivalu Světová klavírní tvorba a jejich provedení Dvořákových Slovanských tanců nahrál Český rozhlas a v listopadu 2014 vyšla tato nahrávka na desce.

 

Vstupenky jsou v doprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)