Ostravští filharmonici opět ve Valašském Meziříčí

Ostravští filharmonici opět ve Valašském Meziříčí

Po mimořádně úspěšném premiérovém zahájení loňské koncertní sezóny koncertem Janáčkovy filharmonie Ostrava se podařilo pracovníkům Kruhu přátel hudby a Kulturního zařízení připravit zahájení i letošní 46. koncertní sezóny koncertem tohoto vynikajícího hudebního tělesa. Koncert se uskuteční v neděli 15. září v 15 hodin opět v Amfiteátru v parku zámku Kinských.

 

V programu s názvem Movie Night 2 (Filmová noc 2) uvede Janáčkova filharmonie Ostrava hudbu ze známých českých i zahraničních filmů. V průběhu odpoledne tak například zazní písně z českých předválečných a válečných filmů, skladby z Vinetoua, Hvězdných válek, Fantomase, Harryho Pottera, Titanicu nebo Pirátů z Karibiku. Orchestr bude řídit Petr Šumník, který také jednotlivé skladby uvede.

 

Koncert se koná pod záštitou Městského úřadu v rámci Dnů města Valašské Meziříčí. Předprodej vstupenek bude zahájen v pondělí 12. srpna. Abonenti Koncertního předplatného si mohou po předložení abonentky za uplynulou sezonu 2012/2013 zakoupit vstupenku v ceně 100 Kč v Turistickém informačním centru na druhém nádvoří zámku Žerotínů. Pro ostatní návštěvníky je vstupné v předprodeji za 150 Kč a přímo na místě za 200 Kč. Vstupenky v předprodeji je možno zakoupit také online na portálu vstupenky.kzvalmez.cz. Děti a mládež do 15 let mají vstup zdarma. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v sále KZ a proto vzhledem ke kapacitě sálu bude v předprodeji prodáno pouze 270 vstupenek.

 

Věříme, že nám bude počasí příznivě nakloněno a splníme tak úkol pana starosty z loňského roku, aby se tyto koncerty staly v našem městě tradicí, a současně společně oslavíme 60. let koncertní činnosti tohoto orchestru.

                                                                                                       

(Hra - tal –smo)