Originální jazzové kompozice zahrají Mike Parker Trio

Originální jazzové kompozice zahrají Mike Parker Trio

Středa 12. listopadu bude v M-klubu ve Valašském Meziříčí patřit skvělé jazzové trojce Mike Parker, Frank Parker a Bartek Prucnal. Americko-polské trio zde představí mix originálních kompozic inspirovaných různými hudebními styly a vlastní úpravy jazzových standardů od osmé hodiny večerní.

Trio amerického basisty Mike Parkera zavítá do M-klubu v rámci svého Podzimního Evropského turné. Dalšími dvěma členy jsou bubeník se shodným příjmením Frank Parker a polský saxofonista Bartek Prucnal. Nejvíce jejich stylovému zařazení odpovídá trochu všeobjímající nálepka modern jazz.

Mike Parker začal brát hudbu vážně ve čtrnácti letech a ve věku pouhých pětadvaceti let má natočené již dvě autorská alba se svou skupinou Mike Parker Unified Theory a hrál na koncertech a festivalech po celé Evropě a Americe. Nyní se Mike pohybuje mezi New Yorkem a Evropou, a to jak vedoucí svého tria, tak vyhledávaný sideman v mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech.

Frank Parker začal hrát v roce 1997 v Chicago Jazz Ensemblu a bubnoval též s Patricia Barber Group. V roce 1999 se připojil ke kvartetu Kurta Ellinga, s nímž hrál a nahrával pět let. Během své další kariéry hrál s veličinami, jako jsou Freddie Hubbard, Randy Brecker či Chris Potter. Dvakrát by nominován na cenu Grammy, včetně práce s kvartetem Kurta Ellinga.

Třetím členem tria je polský alt-saxofonista Bartek Prucnal, zakládající člen N. S. I. Quartetu. Kromě Mike Parkera spolupracoval s mnoha vysoce váženými hudebníky, jako jsou Frank London, Zbigniew Namyskowski a Michal Urbaniak.

Vstupenky na koncert tria Mike Parkera s fantastickou americkou rytmikou jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)