Nová divadla v M-klubu

Nová divadla v M-klubu

Další divadelní sezóna přinese do Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí známá herecká jména, vzdušnou akrobacii, komedii, hororové prvky, divadelní improvizaci i esoteriku. Druhým rokem totiž M-klub nabízí ucelené divadelní předplatné, na nějž si místa mohou zájemci pořídit do 15. září 2017.

Od září začíná v M-klubu již třetí ročník profesionálních divadel nové a alternativní scény. Všechna představení jsou letos zárukou vysoké kvality a v průběhu několika měsíců provedou diváka různorodostí pohledů na divadelní umění. Jako první se představí Léčivé divadlo, při kterém hlavní protagonistka Gabriela Filippy propojuje divadelní inscenace s duchovním hledáním a léčením. Velmi pohodový večer nás čeká u Čtení ke kafi Divadla MALÉhRY, které má domovskou scénu v Divadle Bolka Polívky. Na jevišti při kafi a scénickém čtení vystoupí Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská a Barbora Seidlová, kterou můžete znát jako Zubejdu z pohádky Lotrando a Zubejda.

Začátkem prosince přinese známé pražské divadlo 11:55 hru Umění braku ON AIR, ve které deset herců provede diváka rozhlasovou hrou, při které se určitě bude bát. Další, převážně pražské uskupení Longformy, bude přímo na jevišti tvořit příběh a určitě se nikdo nudit nebude, protože se jedná o špičku české improvizační scény, slavné zakladatele IMPROLIGY. Letní komedii Evžen a kopírák pod hlavičkou Divadla Komediograf přiveze do klubu známá dvojice Josef Polášek a Lukáš Pavlásek. Hlavně příznivci fyzického divadla se můžou těšit na vzdušnou a párovou akrobacii Cirkusu Mlejn při představení Fejka, finské choreografky a režisérky Illony Jäntti a jejího kolektivu. A nakonec, stejně jako uplynulou sezónu se v březnovém programu otiskne festival Setkání divadel - Malé jevištní formy. Jeho ozvěnou při dalším večeru Nových divadel v M-klubu budou výherci postupových přehlídek na Šrámkův Písek a Jiráskův Chrudim.

Celkem čeká diváka během sezóny sedm představení, které lze v rámci předplatného zakoupit za 650 Kč, tedy minimálně o polovinu levněji než na jednotlivá představení. Předplatné je v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí do poloviny září. A aby nebyla divadelní nabídka zcela vyčerpána, 20. září se uskuteční večer zaručené zábavy s názvem Milostný trojúhelník v podání komiků Josefa Poláška, Martina Zbrožka a Lukáše Pavláska, v předprodeji za 290 Kč, na místě 320 Kč. 

 

(bar#2017)