Nová divadla v M-klubu přitvrzují: Divadlo 11:55 přiveze Umění braku ON AIR

Nová divadla v M-klubu přitvrzují: Divadlo 11:55 přiveze Umění braku ON AIR

Třetího prosince bude v meziříčském M-klubu pokračovat předplatné Nová divadla. Pražské Divadlo 11:55 přiveze do sklepení autorskou inscenaci John Sinclair: Umění braku ON AIR. Začátekpředstavení je v devatenáct hodin a je vhodné pro diváky od 15 let.

Po příjemném říjnovém večeru při kávě se tentokrát diváci ocitnou v originální vizuální rozhlasové hře. Pražský Soubor 11:55 alias zapětdvanáct představí autorskou inscenaci Petry Tejnorové John Sinclair: Umění braku ON AIR inspirovanou a vychází ze stánkové brakové krimi literatury. Sama režisérka Petra Tejnorová dílo popisuje jako: „Dobrodružství detektiva Johna Sinclaira, dědice světla a lovce démonů, jež je zpracováno formou vizuální rozhlasové hry. Diváci se tak stanou svědky kombinace osobitého herectví a rozhlasových ruchů a zvuků, vyprávějících příběh plný vášně, krve a napětí.“ Celá show se koná přímo před diváky. Ti tedy mohou na vlastní oči vidět tvorbu všech zvukových efektů.

Divadlo 11:55 má domovskou scénu v pražském multifunkčním prostoru Jatka 78 a vznikl z absolventského ročníku herectví katedry Alternativního a loutkového divadla DAMU. Soubor je jedinečný svým autorským přístupem. Jednotlivé inscenace vznikají pomocí řízené kolektivní improvizace, která se posléze tříbí, konkretizuje a čistí do hotového jevištního tvaru.

Vstupenky na představení Divadla 11:55 jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. K dostání budou také na místě před představením.

 

(smo#2017)