Nová divadla uvedou Prezydenta Krokadýlův

Nová divadla uvedou Prezydenta Krokadýlův

V meziříčském M-klubu pokračuje cyklus Nová divadla v M-klubu a v listopadu uvede rovnou dvě představení. Toho prvního v sobotu 10. listopadu se ujme ostravské Divadlo Stará aréna s hrou Prezydent Krokadýlů. Začátek představení je v 19 hodin.

Divadlo Stará aréna se do Valašského Meziříčí vydává snad zcela poprvé a rovnou s jednou ze svých nejlepších her. Představení Prezydent Krokadýlů volně vychází ze stejnojmenného kultovního románu Warrena Millera o drsném dětství v Newyorském Harlemu a bídě jeho obyvatel, kterou mistrně přeložil do českého slangu Josef Škvorecký.

Hlavním hrdinou je čtrnáctiletý Duke Custis, žák osmé třídy. A právě jeho příběhy jsou osou jevištní adaptace literární předlohy, na jejímž základě vznikl scénář pro inscenaci ve Staré aréně. Krokadýlové jsou parta černošských chlapců, kteří se potulují městem a žijí podle drsných zákonů ulice. Jde o strhující vyprávění kluka, který vyrostl v betonové džungli, ve světě s jediným pravidlem silnějšího. V tomhle světě žijí všichni jako zvířata. Kromě toho, kdo má bouchačku. Ten už pak není zvíře, je lovec. Prezydent Krokadýlů je dojemný příběh o rozpadech fungujících rodin, které vedou k drogám, kriminalitě a bezdůvodnému násilí.

Na pódiu, kterému dominuje čtyřdílná vysoká železná mříž, je k vidění kvarteto herců Milan Cimerák, Robin Ferro, Zuzana Truplová a Josefína Sýkorová v režii Pavla Gejduše. Vstupenky na představení jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)