Netradiční spojení kytary, houslí a bajanu zahájí koncertní sezonu

Netradiční spojení kytary, houslí a bajanu zahájí koncertní sezonu

Zahájení nové koncertní sezony v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí se ve středu 25. září ujme Brněnské instrumentální trio ve složení Vladislav Bláha, Jaromír Zámečník a Jiří Novotný. Koncert se uskuteční výjimečně od půl osmé večer ve Velkém sále KZ.

Brněnské instrumentální trio vystupuje převážně na domácích podiích a od roku 1996 ve složení Vladislav Bláha (kytara), Jaromír Zámečník (bajan) a Jiří Novotný (housle). Repertoár obsahuje skladby známých skladatelů, které jsou uzpůsobeny právě pro toto nástrojové obsazení. Koncert však nezahrnuje pouze skladby psané pro trio, ale v průběhu večera zazní i různé nástrojové kombinace, sólová vystoupení či vystoupení v duu.

Kytarista Vladislav Bláha koncertuje sólově i jako sólista s orchestry v pětatřiceti zemích Evropy, Asie, či Ameriky. Své umění zdokonaloval u předních světových pedagogů a interpretů, je vítězem čtyřech národních a mezinárodních soutěží a v Německu a Spojených státech Amerických vychází jeho edice not. Druhým členem tria je Jiří Novotný. Laureát soutěží Beethovenův Hradec, Mezinárodní houslová soutěž v Markneukirchenu a Ševčíkovy soutěže. V současnosti je primáriem Trávníčkova kvarteta. Trio uzavírá Jaromír Zámečník, hráč na bajan. Koncertuje sólově na domácí a zahraniční scéně, spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí a usedá v porotách národních i mezinárodních soutěží a festivalů.

Koncert Brněnského instrumentálního tria je v rámci Koncertního předplatného. Doprodej vstupenek probíhá v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portálu http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)