Nekompromisní metal v podání Debustrolu ve Valmezu

Nekompromisní metal v podání Debustrolu ve Valmezu

Debustrol, průkopníci thrash metalu v České republice, vyráží na pekelnou jízdu nazvanou 33 let Antikrista. V rámci podzimního turné dorazí také do Valašského Meziříčí, a to v sobotu 23. listopadu. Předkapelou jim v místním M-klubu bude dělat domácí parta Black Adder. Začátek je ve 20 hodin.

Debustrol se neodmyslitelně zapsali do českých metalových dějin a po celých třiatřicet let jsou stále fungující a masakrujícím thrashmetalovým strojem, který na pódiích vypouští svůj nekompromisní metal. Celé turné nesoucí název 33 let Antikrista odstartovalo na konci září a celkem čítá na jedenáct zastávek. Na meziříčské zastávce jim společnost bude dělat místní metalová parta Black Adder, která na jaře pokřtila album Labyrint.

Kapela má dosud na svém kontě jedenáct studiových alb. První s názvem Neuropat vydali v roce 1991 a nejaktuálnější Válka v roce 2016.  Sestavou kapely prošla řada známých osobností české metalové scény, kupříkladu bubeník Melmus (ex-Alkehol, ex-Törr). Jediným, kdo je v kapele od samých začátků, je frontman a kytarista Martin Kolinss, který je též baskytaristou Harleje.

Vstupenky na listopadový koncert Debustrolu v M-klubu jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2019)