Nadělte pod stromeček kulturní zážitky

Nadělte pod stromeček kulturní zážitky

Kvapem se blíží jedny z nejkrásnějších ale také nejhektičtějších svátků v roce, Vánoce a s nimi také věčné téma, co komu letos nadělit pod stromeček. Co takhle kulturní zážitek? Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí již spustilo předprodeje na řadu jarních i letních akcí a nabídka čítá nepřeberné množství různých žánrů. Od divadelních inscenací přes koncerty až po Valašský špalíček.

Z nabídky nejbližších kulturních akcí v novém roce vyberete krásný dárek určitě pro každého člena rodiny. Od těch nejmenších, které můžete obdarovat vstupenkami na pohádky Dobrodružství Hastrmana Tatrmana nebo Líná strašidla, přes teenagery, které potěší vstupenky na dvojkoncert Mirai & Poetika až po prarodiče, jež uvítají místa například na Minipárty s Karlem Šípem nebo inscenace Chvilková slabost, kterou přiveze pražské Divadlo v Rytířské s Petrou Špalkovou, Davidem Matáskem a Sandrou Černodrinskou, či Dva nahatý chlapi v podání hranického Divadla Ventyl. To však z plánovaných divadel, na něž zakoupíte vstupenky již nyní, není vše. V květnu, se do Valašského Meziříčí, vydá také Slovácké divadlo Uherské hradiště s legendární hrou Rychlé šípy. A že je o představení velký zájem jde vidět již od startu předprodeje, neboť vstupenky mizí závratnou rychlostí.

I v tom nadcházejícím roce se budou jistě potěšeni příznivci vážnější hudby. S Moravským klavírním triem zde v dubnu zavítá majitelka zvučného hlasu a fascinujícího jevištního výrazu, paní Eva Urbanová, první dáma české operní scény. Do prodeje jsme vypustili také vstupenky na Nová divadla v M-klubu. Už z kraje roku se uskuteční Longformy pro příznivce improvizačního divadla, následovat bude Divadlo Komediograf s Nekorektními skeči Troys Boys, kterých se s velkolepou grácií ujmou komici Lukáš Pavlásek, Josef Polášek a Jakub Žáček s pianistou Zdeňkem Králem. Duben bude patřit vzdušné a párové akrobacii v podání Elišky Brtnické a Josefa Tomana z Cirkusu Mlejn v představení Fejka.

A samozřejmě nesmí chybět první vlna vstupenek na Folk-blues-beat festival Valašský špalíček, který se opět v červnu uskuteční v malebném areálu zámku Žerotínů a opět nabídne legendy nejen československého bigbítu. Šestatřicátý ročník zahájí populární kapela Olympic, vrátí se Pavol Hammel, Krissy Matthews i Luboš Pospíšil v triu i 5P. Významné výročí oslaví kapela Plastic people of the Universe. Novinkou bude polská bluesová scéna. Ta nabídne Oldbreakout, Romana Puchowského, The Missing part i Cheap Tobacco. Výčet aktuálně zveřejněných umělců je však delší. V současné době jsou v prodeji pouze třídenní vstupenky za nejlevnější možnou cenu.

Pokud však nechcete vybrat špatně, je zde také varianta zakoupení dárkových poukazů, které platí vždy na kalendářní rok a k dostání jsou v hodnotách 200 Kč a 500 Kč v Turistickém informačním centru.

Více informací o prodávaných akcích a online prodej naleznete na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Vstupenky v předprodejích jsou také k zakoupení osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo#2017)