Nadějný kytarista Ben Poole ohromí na Malé scéně za oponou

Nadějný kytarista Ben Poole ohromí na Malé scéně za oponou

Ještě, než přijdou na řadu ty nejkrásnější svátky v roce, připravuje meziříčská Malá scéna za oponou v Kulturním zařízení dva skvělé koncerty. V neděli 15. prosince zde dorazí britský blues-rockový kytarista Ben Poole a ve čtvrtek 19. prosince vánočně naladěný Tony Akcerman. Koncerty začínají v 19.30 hodin.

Zajímavý skladatel, virtuózní kytarista, soulově procítěný zpěvák, velká naděje britské blues rockové scény. Tak označují média kytaristu a zpěváka Bena Poola, jež je novým příslibem britské bluesové školy, jedním z nejlepších, jaký se v Evropě v posledních letech objevil. Dokonce ani jeho hrdinové, se kterými měl tu čest hrát na jednom pódiu, jako Jeff Beck, Gary Moore či John Mayall, nešetří pochvalami. Zdá se, že tento ani ne třicetiletý mladík má opravdu velmi slušně našlápnuto. Jeho nahrávky svědčí o tom, že máme co do činění s budoucností evropské blues-rockové scény.

Například nejprodávanější evropský kytarový časopis Total Guitar označil Bena za “kytaristu, kterého stojí za to sledovat”. Jeho jméno se objevilo v anketě British Blues Awards poprvé již v roce 2012 a o rok později reprezentoval Spojené království v soutěži European Blues Challenge v Berlíně, kde skončil jako třetí. Na koncertě ve Valašském Meziříčí jej budou doprovázet renomovaní čeští muzikanti Tomáš Liška či Matěj Černý a Tomáš Hobzek.

Na svém kontě má tři alba a jedno EP. Singlovka Everything I Want vyšla již v roce 2010 a produkoval ji známý kytarista Bernie Tormé. První nosič vyšel v roce 2014 a obsahuje nahrávky pořízené v průběhu koncertu v londýnské Royal Albert Hall v rámci London Blues Festivalu. Druhé spatřilo světlo světa album s názvem Time has Come, jež produkoval Wayne Proctor (King King, Aynsley Lister) a od magazínu Guitar Techniques bylo ohodnoceno pěti hvězdičkami z pěti a Ben chtěl na albu skloubit energii a zkušenosti z živého vystupování s dosaženým sebevědomím. Z čehož vznikl triumfální počin. Přišel rok 2018 a s ním také další album Anytime You Need Me. V něm přichází zvrat a přerod Bena Poola v profesionálního kytaristu, zpěváka a skladatele. Album předává energii a vzrušení z koncertů a skladby dotýkající se rocku, blues a soulu míří k posluchači s popovou citlivostí a dosažitelností. Prozatím poslední novinku si Ben nechává na leden 2020, kdy plánuje oficiální vydání živého dvojalba Trio /// Live ’19 obsahujícího nahrávky během tří vystoupení po Velké Británii v červenci 2019.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2019)