Naděje za dveřmi na prknech Kulturního zařízení

Naděje za dveřmi na prknech Kulturního zařízení

Divadelní sezona v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí pokračuje svým druhým představením ve čtvrtek 3. října. Pražské Divadlo Palace ve velkém sále představí úsměvnou konverzační komedii Dveře aneb Pane, vy jste náhoda! Začátek je již tradičně v sedm hodin večer.

Představení Milana Kopeckého Dveře aneb Pane vy jste náhoda! je hrou balancující na hraně. Není přímo ani veselou komedií ani vážným dramatem. Vypráví o samotě padesátileté Evy Boučkové, kterou opustil manžel kvůli mladší a jejíž dcera se snaží odpoutat od rodiny. Jenže naděje přežívá i ve vyhaslé duši a zázraky se stále dějí. A jeden se přihodí i paní Boučkové, když ji hledá jakýsi muž. Jako záminku si bere cosi úředního, ale popravdě přišel randit. V tu chvíli se Boučková dostane do varu. Nejdříve si na něm vyřídí všechny své účty vůči mužům, poté jej od sebe odhání až do bodu, kdy se společně snaží odemknout dveře od jejího bytu, neboť všechny klíče si odnesla její dcera. V tom okamžiku se Boučkové změní pohled na svět a opět po letech začíná toužit s někým sdílet radosti i strasti života. V hlavních rolích se představí Jitka Smutná, Jan Hartl a Jana Stryková či v alternaci Tereza Nekudová.

Doprodej vstupenek na představení Dveře aneb Pane vy jste náhoda! probíhá v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo)

 

Dveře plakát