Nadaný a vzrušující mladý jazzman Ben Holder ve Valmezu

Nadaný a vzrušující mladý jazzman Ben Holder ve Valmezu

 

 

 

Malá scéna za oponou pozvala do Valašského Meziříčí jednoho z nejlepších mladých jazzových hudebníků ve Velké Británii, Bena Holdera. Ten v sobotu 30. září vystoupí v duu s respektovaným českým pianistou Petrem Benešem. Vstupenky již nyní v prodeji.

V loni byl Ben Holder v rodné Velké Británii oceněn na British Jazz Awards v kategori Objev roku. Letos se vydal na evropské turné, v rámci kterého zavítá také do České republiky a Valašského Meziříčí. Na housle hraje od šesti let, vystudoval konzervatoř v Birgminhamu a podobně jako legendární houslisté Stéphane Grappeli, Joe Venuti nebo Stuff Smith spojil svůj klasický nástroj s moderním jazzem. Navíc přidal také zpěv. Holderův vrozený smysl pro swingový rytmus , který klasičtí housloví hráči málokdy zvládají, vychází jak z přirozeného citu, tak mnoha zkoušek a poslechových sezení.

Českou republiku a Slovensko obráží v duu s respektovaným českým pianistou Petrem Benešem. Ten spolupracoval s velkými jmény světové jazzové scény jako Bobby Watson, Vince Mendoza či George Mraz. V roce 2013 založil svůj vlastní kvartet, který loni vydal velmi ceněné debutové album. Návštěvníci koncertu uslyší především americké klasické jazzové standardy ve vlastních aranžích a úpravách.

Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)