Na Valašském špalíčku vystoupí František Segrado i syn Garyho Moora

Na Valašském špalíčku vystoupí František Segrado i syn Garyho Moora

Jedněmi z nejnovějších posil programu folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček 2020 je valašský rodák, zpěvák a umělec František Segrado s kapelou Něco hezkého i mimořádně talentovaný Jack Moore v programu věnovanému jeho otci Gary Moorovi. Oba účinkující vystoupí v sobotním programu festivalu. Vstupenky stále v prodeji.

Valašský špalíček představil kompletní program dvou desítek účinkujících letošního osmatřicátého ročníku folk-blues-beat festivalu. Mezi nimi nechybí ani zpěvák, herec a výtvarník František Segrado, jehož doprovodí kapela Něco hezkého. Na programu koncertu, který zaujme místo ve velkém sále Kulturního zařízení, se objeví písně z prvotního alba Segrado i z druhé desky V paralelním vesmíru.

František Segrado se stal hvězdou až na prahu šedesátky. Exceloval na albu Nebozízek s kapelou Veselá bída, na desce Michala Horáčka a Jardy Svobody tak to chodí a následně na dvou albech Hapka–Horáček Strážce plamene a Ohrožený druh. Zhostil se také role Pozorovatele v Horáčkově lyrikálu KudyKam. Svou prvotinu s texty Michala Horáčka nazval Segrado, druhé šansonové album V paralelním vesmíru vydal před třemi lety a mimo jiné zaujal silnými příběhy a jejich podáním.

O závěrečný koncert Valašského špalíčku se postará neméně zdatný syn slavného Gary Moora. V programu věnovaném jednomu z nejcennějších a nejvšestrannějších kytaristů všech dob se představí Jack Moore, jež je také mimořádně talentovaným kytaristou a skladatelem. Jeho otec, Garry Moore, mu vštěpoval lásku k tomuto nástroji. Společně mnoho let vystupovali na koncertech a festivalech po celém světě. Na jedné takové akci se potkal s Otisem Taylorem, s nímž cestoval po Velké Británii. Vystupoval také v Sunflower Jam v Royal Albert Hall na koncertu s Joe Bonamassou a Deep Purple a na společných koncertech s kapelou Thinn Lizzy (s níž jeho otec začal svou kariéru). Jack Moore hraje neustále s kapelou Cassie Taylor, zatímco realizuje vlastní hudební projekty.

Na koncertě ve Valašském Meziříčí jej doprovodí polský zpěvák a multiinstrumentalista Szymon Pejski, hudebník a kytarista Bogdan Topolski, basový hráč a skladatel Łukasz Gorczyca a jeden z nejpopulárnějších bicích bubeníků Tomek Dominik hrající s Chaz de Paolo, Leonem Hendrixem a dalšími.

Podrobný festivalový program spolu s časovým harmonogramem naleznete na stránkách Valašského špalíčku www.valasskyspalicek.cz i na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz, kde také pořídíte třídenní vstupenky na festival online. Osobně je zakoupíte v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo#2020)