Na Facebook zamířil také M-klub a kino Svět

Na Facebook zamířil také M-klub a kino Svět

Sociální síť Facebook se stala natolik plnohodnotným komunikačním prostředkem, že ji využívá řada institucí a firem. Zhruba před rokem se na Facebook připojilo také Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, které k tomuto dni eviduje zhruba 750 fanoušků. V minulých dnech se pro bezprostřednější komunikaci s veřejností na Facebook registrovalo také kino Svět a M-klub.

„Za několik málo měsíců, co KZ funguje ve virtuálním světě sociální sítě, se komunikace prostřednictvím Facebooku ukázala jako velmi efektivní. Nedá se to sice exaktně vyjádřit, ale její přínos se projevuje zejména v mimořádných situacích, kdy se akce ruší nebo přesouvá. Taková informace se ke stovkám lidí dostává prakticky okamžitě a díky tomu se šíří veřejností dále. Lidé už si to pak jednoduše dále předávají mezi sebou," nemůže si Facebook vynachválit ředitelka Kulturního zařízení Gabriela Zelinková.

O připojení M-klubu a kina Svět už informovala „mateřská" stránka KZ. Lidé si ale obě instituce mohou přidat sami, když do vyhledávacího pole zadají „M-klub Valmez", resp. „Kino Svět Valmez". Zatímco kino Svět funguje jako klasická fanouškovská stránka, M-klub je veden jako osoba - tzn. že se o přátelství žádá. „Jednou z výhod je, že uživatelé mohou s M-klubem chatovat, a dozví se tak požadovanou informaci hned," uvedl produkční M-klubu David Schwager. Lukáš Martinek (lum)