Mužský pěvecký sbor Beseda zve na Jarní koncert

Mužský pěvecký sbor Beseda zve na Jarní koncert

Tradiční Jarní koncert pořádá valašskomeziříčský mužský pěvecký sbor Beseda. Ten letošní se uskuteční v prostorách Galerie Kaple v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí v úterý 7. května od 18 hodin. Hostem koncertu bude Ženský sbor při Klubu seniorů.

Ačkoli mužský pěvecký sbor Beseda nezadržitelně stárne a marně do svých řad shání nové mladé a nadějné členy, prožívá jedno z nejhektičtějších období. Podzim byl pro sbor ve znamení několika důležitých vystoupení. Podílel se na Dnech města Valašské Meziříčí a vzápětí vyrazil na mezinárodní festival do slovenského města Bytča. Vrcholem podzimního programu byla ale účast na Sletu historických a seniorských sborů v Praze. Zde se pánové zúčastnili slavnostního zahájení a posléze vystoupili se svým programem v budově pražského spolku Hlahol na nábřeží naproti Mánesu. Následovala vystoupení na Přehlídce pěveckých sborů v Kopřivnici, různá vystoupení na domácí půdě a vrcholem pak byl Podzimní koncert ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

V současné době je sbor posílen o členy rozpadlých souborů Olomoucka a mužského sboru Lumír ze Vsetína. Kde ale může vzývá Beseda pány, co se rádi věnují hudbě, či by chtěli zpívat, aby se nebáli a přidali se ke sboru. Tím by tak bylo zajištěno, že jeden z nejstarších sborů u nás bude ve své tradici pokračovat i nadále.

Vstupenky na Jarní koncert je možné pořídit v předprodeji osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí, či na místě před koncertem.

 

(smo#2019)