Muzejní a galerijní centrum zve na komentovanou prohlídku, novou výstavu, barokní koncert i pokračování blešáku

Muzejní a galerijní centrum zve na komentovanou prohlídku, novou výstavu, barokní koncert i pokračování blešáku

Nejen zájemci o umění by v příštích dnech měli vyrazit do meziříčského Muzejního a galerijního centra, neboť se zde uskuteční řada akcí od rozšíření výstavy a komentované prohlídky výstavy Krása a tajemství středověkých rukopisů, přes vernisáž soutěže Valmez Foto 2017, oděvní blešák až po světovou premiéru madrigalového cyklu v podání Czech Ensemble Baroque.

V rámci dnů města Valašské Meziříčí se v pondělí 11. září v přízemí Muzejního a galerijního centra uskuteční vernisáž a následná krátkodobá výstava vítězných a vybraných snímků z 11. ročníku foto soutěže Valmez Foto. Do letošního ročníku soutěže, kterou vyhlašuje město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Výborem kultury při zastupitelstvu města a Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí, mohli účastníci zaslat fotografie na volné téma či VMO Foto Festival 2017. Výstava bude přístupná do 24. září.

O dva dny později, ve středu 13. září, bude stávající výstava Krása a tajemství středověkých rukopisů rozšířena o rukopisy spojené s městem Valašské Meziříčí. Na vernisáž naváže v prvním patře centra přednáška historika Marka Zágory Za krásou a tajemstvím středověkých manuskriptů spojená s komentovanou prohlídkou výstavy.

Vše se netočí jen okolo umění. To dokazuje také třetí ročník oděvního bazárku, který najde své místo v přízemí centra ve dnech 14 až 17. září. V ceně vstupenky na Modeflohmarkt, jak je doprovodný program nazván, je vstup na všechny právě probíhající výstavy.

V sobotu 16. září bude freskový sál v prvním patře znít hudbou. Souboru Ensemble Baroque Quintet, se letos dostalo velké pocty. Jeden z nejvýznamnějších současných skladatelů, hudebních kritiků a publicistů, Lukáš Hurník napsal přímo pro Quintet moderní podobu madrigalu, tedy formy, která dosáhla svého vrcholu v době a díle Claudia Monteverdiho. Právě konfrontace děl Monteverdiho a Hurníka je náplní koncertu, jehož světovou premiéru vyslechnou posluchači ve Valašském Meziříčí. Lukáš Hurník svůj cyklus madrigalů nazval Poslední léto s Juliet (libreto J. Tůma).

Více informací o aktuálně konaných výstavách, doprovodných programech a přednáškách v Muzejním a galerijním centru zájemci získají na stránkách www.magc.cz.