Muzejní a galerijní centrum uvede výstavy Namaluj mi beránka i 60 let hvězdárny ve Valašském Meziříčí

Muzejní a galerijní centrum uvede výstavy Namaluj mi beránka i 60 let hvězdárny ve Valašském Meziříčí

První listopadový týden bude v Muzejním a galerijním centru v jižním křídle zámku Žerotínů patřit zahájení dvou následujících výstav, a to Namaluj mi beránka a 60 let hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Obě výstavy budou umístěny ve druhém výstavním patře a vernisáže se uskuteční 3. a 4. listopadu vždy v 18 hodin.

Na výstavě Namaluj mi beránka, kterou uspořádalo Muzejní a galerijní centrum ve spolupráci s Diakonií Valašské Meziříčí, uvidí návštěvníci kresby beránků osobností veřejného života. Organizátoři se rozhodli oslovit známé osobnosti, aby se alespoň na chvíli zkusili stát letci z příběhu o Malém princi pana Exupéryho. Požádali je o kresbu beránka s vlastnoručním podpisem a veškerá shromážděná díla budou určena k benefičnímu prodeji. Cílem projektu je dát lidem s hendikepem možnost vytvořit si vlastní domov, vykonávat práci, které jsou schopni, navazovat a budovat vztahy s lidmi ze svého okolí, trávit smysluplně svůj volný čas. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 3. listopadu v 18 hodin.

O den později, 4. listopadu, se od 18 hodin uskuteční vernisáž výstavy k výročí 60 letům otevření valašskomeziříčské hvězdárny na Stínadlech. Výstava umístěná také ve druhém patře Muzejního a galerijního centra mapuje život hvězdářů i hvězdárny mezi lety 1924 až 2015. Za dobu existence společenství hvězdářů od roku 1924 se v něm vystřídala celá řada zajímavých osobností společenského života ve Valašském Meziříčí a za pomyslný vrchol činnosti tohoto společenství lze považovat postavení budovy hvězdárny v roce 1955. A nejen o tom je připravovaná výstava.

(smo)