Moderní jazz z francouzské Provence i navrátivší se Gwyn Ashton na Malé scéně za oponou

Moderní jazz z francouzské Provence i navrátivší se Gwyn Ashton na Malé scéně za oponou

Přelom října a listopadu je na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení programově nabitý téměř k prasknutí. Tři koncerty v průběhu dvou týdnů vybízí ke krásné podzimní variantě Jazz-bluesových dnů. Moderní jazz v podání kapely Buckshot Gala, kytarista Gwyn Ashton i třaskavá směs rock’n’rolu kapely Keitha Thompsona. Vstupenky jsou v předprodeji už nyní.

První z trojice podzimních koncertů bude patřit atraktivní francouzské kapele Buckshot Gala společně s americkým saxofonistou Jorisem Malliou. Ve středu 25. října zde představí muziku inspirovanou tradičním jazzem, klasickou i současnou hudbou. Repertoár kapely ve stylu moderního jazzu je postaven především na autorských skladbách kytaristy Jacoba Vacka. Soubor dotváří baskytarista Axel Tamdrari a za bicími Alexandre Gauthier.

O pět dní později se do komorního prostředí divadelního jeviště vrátí australsko-britský blues-rockový kytarista Gwyn Ashton. V minulosti si tady zahrál v triu, jako host koncertu Petry Börnerové i použil prostory k natáčení záznamu z živého koncertu. Tento třetí nejlepší kytarista na světě a oblíbenec evropského bluesového publika vystupoval na pódiích s takovými bluesovými veličinami jako Johnny Winter, Ray Charles nebo B. B. King. Tentokrát přijíždí se skvělou Onem Man Blues Show.

Začátek listopadu, přesněji neděle 5., přivítáme legendárního britského kytaristu, zpěváka a vzrušujícího performera Keitha Thompsona, který přijede se svou kapelou a třaskavou směsí rock’n’rollu, elektrického boogie a blues. Jeho hudba je inspirovaná Ericem Claptonem, Garrym Moorem nebo Rolling Stones či Beatles.

Konat se měl také čtvrtý koncert, který by nabídl folkový směr. Bohužel Karlu Plíhalovi, avizovanému na 1. listopadu, se vrátily vleklé problémy s pravou rukou a tak byl nucen všechny podzimní koncerty zrušit. O náhradním koncertu budeme jednat po jeho rekonvalescenci.

Vstupenky na všechny zmiňované podzimní koncerty jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)