Mňága a Žďorp oslaví narozeniny pořádným dárečkem

Mňága a Žďorp oslaví narozeniny pořádným dárečkem

Známá valmezská skupina Mňága a Žďorp letos slaví čtvrtstoletí od svého vzniku. V listopadu vyráží na speciální narozeninové turné, které zahájí už 13. listopadu koncertem v místním M-klubu. Koncert je plánován na osmou hodinu večerní a chybět nebudou ani speciální hosté.

Za 25 let stihla Mňága a Žďorp vydat jedenáct studiových alb a odehrát přes dva tisíce koncertů. Za svou dosavadní kariéru natočili nespočet videoklipů a do éteru vypustit slušnou várku hitů, mezi které patří písně jako Hodinový hotel, Made in Valmez, I cesta může být cíl, Nejlíp jim bylo či Ne, teď ne!.

Narozeniny se rozhodla kapela oslavit speciálním turné s názvem Dáreček tour, do kterého zařadila třináct koncertů po celé republice. Koncertní šňůra odstartuje právě ve Valašském Meziříčí a vyvrcholí na konce listopadu ve Zlíně. Kapela si pro diváky nachystala spoustu překvapení v podobě hudebních hostů. Každý koncert zpestří jiný host. Těšit se můžeme například na Xindla X, Radka Pastrňáka z Buty, Michala Hrůzu, Petra Vášu, Romana Holého nebo Milana Caise z Tata Bojs. „Na každém koncertě chceme mít alespoň dva hosty,“ přibližuje zpěvák Mňágy a Žďorp Petr Fiala. Na koncertě se tak můžeme kromě písní z Dárečku těšit i na něco staršího. „Dost se toho vyvrbí až na poslední chvíli, někdy přímo v akci. A právě tyhle spontánní věci často bývaj nejlepší,“ dodává Fiala.

V setlistu turné nebudou chybět již zmiňované hity a Mňága a Žďorp chce fanouškům nabáídnout i drobnou retrospektivu a už teď je jasné, že zazní i nečekané songy. „Oživíme pár starších písniček, které jsme dlouho nehráli. A možná si střihneme i akustické okýnko. Každopádně se můžete těšit na kapánek delší koncerty,“ uzavírá Petr Fiala.

Lístky na narozeninový koncert bude možno sehnat osobně v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo v online prodeji na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz u události akce.

(smo)