Mike Ross přiveze tradiční blues

Mike Ross přiveze tradiční blues

Několikanásobný držitel British Blues Award Mike Ross je na turné po České republice a zavítá také do Valašského Meziříčí. Zde jako předzvěst Jarních jazz-bluesových dnů 2019 uvede s kapelou své skladby vycházející z těch nejpůvodnějších kořenů blues. Koncert na Malé scéně za oponou se uskuteční v neděli 10. února od 19:30.

Velmi emotivní hlas a opojná virtuózní kytarová hra, to je britský bluesový, rockový a „americana“ kytarista a zpěvák Mike Ross. V současné době obráží česká města na tuzemském turné s baskytaristou Tomášem Liškou a bubeníkem Romanem Víchou a zavítá také na Malou scénu za oponou do Valašského Meziříčí. Skladatel z Brightonu dosud vydal dvě studiová alba Spindrift z roku 2014 a Jenny Place z roku 2016 a jeden živák.

Mike Ross píše oduševnělé blues-rockové písně v těch nejlepších tradicích Creedence Clearwater Revival & Dylanova Bandu. Hraje na kytaru blues ve stylu připomínajícím Almann Brothers a usiluje o to zpívat jako Otis Redding či Paul Rodgers. Je držitelem několika britských výročních bluesových cen British Blues Awards v několika různých kategoriích.

Mike bere na koncertech své posluchače na jedinečný a podrobný výlet do historie dějin blues, jehož začátek leží v deltě řeky Mississippi na počátku 20. století. Jeho velmi emotivní hlas a opojná virtuózní hra na kytaru nás doprovázejí na každé stopě této cesty. Prostě muzikant namočený až po uši v soulu a vypálený v blues...

Vstupenky na meziříčský koncert Mike Rosse s kapelou jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2019)