Meziříčský Amfiteátr ožije v rytmu argentinského tanga

Meziříčský Amfiteátr ožije v rytmu argentinského tanga

Poslední červencová středa ve Valašském Meziříčí bude patřit skupině La Porteňa Tango Trío a zpěvačce Mariel Martínez, která byla čerstvě nominovaná na nejprestižnější argentinskou hudební cenu. Hudebně taneční večer s názvem Perfume de Tango se uskuteční 30. července od šesté hodiny večerní v meziříčském Amfiteátru zámku Kinských. Vstup na koncert je zcela zdarma.

Mariel Martínez se narodila v jihoamerickém městě Buenos Aires, kde prožila i první léta svého života. Poté se přestěhovala do Madridu a záhy sestalavelmi známou a jednou z nejslavnějších zpěvaček v Evropě. Zpěvačka se inspiruje drsným a syrovým životem svého rodného města, které bývá nazýváno kolébkou argentinského tanga. Tento svůdný a vášnivý hudební a taneční styl se pravděpodobně zrodil v zálivu Rio de la Plata smíšením španělsko kubánského stylu, milonga, flamenka, tanců brazilských černochů, ale také evropské polky, mazurky a sladkých italských písní. Mariel se ve svých písních zaměřuje na různé styly tanga pocházející především z předměstí Buenos Aires v době začátků 20. století. V poslední době koncertuje s projektem složeným z argentinských hudebníků žijících ve Španělsku kytara Alejandro Picciano , klavír Federico Peuvrel a bandoneón Matías Picciano. V tomto složení cestují po celém Španělsku, Argentině, Francii, Itálii, Rusku a Portugalsku, prezentovali svůj repertoár i ve velkých divadlech, často cestují do Německa a Maroka. Nejčerstvější novinkou je, že Mariel Martínez byla v pátek 4. července nominována na cenu Premios Gardel 2014 v kategorii Nejlepší zpěvačka tanga. Tuto nominaci si vysloužila díky výkonu na loňském albu Esos Otros Tangos.

Věříme, že si středeční podvečer náležitě užijete. V případě špatného počasí se koncert přesouvá do velkého sálu Kulturního zařízení. Případný přesun bude oznámen v den konání akce v deset hodin dopoledne.  Více informací získáte na www.kzvalmez.cz. Vstup zdarma.

(rb)

 

Mariel Martínez