Meziříčská muzejní noc dala objevovat

Meziříčská muzejní noc dala objevovat

Uličkami města Valašské Meziříčí putovalo v pátek 8. června tisíce lidí v rámci tradiční Meziříčské muzejní noci, která dává místním i návštěvníkům nahlédnout do výstavních prostor a také do jindy utajených míst zapojených organizací. Navíc nabízí doprovodný program v areálu zámku Žerotínů.

Po roce se ve Valašském Meziříčí uskutečnila Meziříčská muzejní noc, která se ve městě stává příjemnou tradicí nejen pro rodiny s dětmi, ale také ostatní věkové kategorie a návštěvníky z okolních měst a obcí. Program sjednocuje místní instituce, které připravují bohaté doprovodné programy. A tak mohli putovatelé nočním městem navštívit Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských a setkat se s legendárním otcem Furasem. V Městské knihovně se program nesl v duchu pohádek o Pejskovi a Kočičce, kdy děti například pekly dort, testovaly své čichové a hmatové schopnosti a vedle vlastnoručně vyrobené placky si odnesly také nové znalosti.

Muzejní a galerijní centrum v zámku Žerotínů mimo jiné nabídlo neobvyklý pohled na zámecké expozice v rámci Komentované prohlídky při svíčkách, Galerie Kaple ukončila výstavu Dominika Langa, který během dernisáže rozdal a podepsal pětatřicet vyrobených židlí a Střední Uměleckoprůmyslová škola sklářská poodhalila kouzlo ruční výroby skla. K Muzejní noci se ale také připojil Evangelický kostel, Galerie Sýpka, Moravská gobelínová manufaktura, Muzeum Valašských strašidel, Muzeum Řeznictví, Základní umělecká škola B-Art, T. J. Sokol, Café Tucan, Základní Umělecká škola Alfréda Radoka.

Z II. nádvoří zámku Žerotínů vyrážel po stanovené trase Noční express a v průběhu hlavního doprovodného programu vystoupily kapely Cirkus Láskohrad, Ptačí Bar, Kalle a Koně a Prase. Děti bavilo loutkami Divadlo Toy Machine a pouliční pohybovou klauniádu předvedli Tyhle s bubenickou show Emil & Jakub. Závěr patřil energické ohnivé show v podání jablůnecké party Černí Salamandři. Všem, co přišli na Meziříčskou muzejní noc, patří poděkování a velké díky míří zapojeným organizacím.

(smo#2018)