Metal zavládne M-klubem, přijedou Silent Stream of Godless Elegy, Eponine i Postcards from Arkham

Metal zavládne M-klubem, přijedou Silent Stream of Godless Elegy, Eponine i Postcards from Arkham

Příznivci tvrdé hudby se s příchodem nového roku mohou těšit na další pořádnou dávku metalových večírků v M-klubu. Druhou polovinu sezóny zde v sobotu 23. ledna zahájí hranická parta Silent Stream of Godless Elegy společně s havířovskou kapelou Postcards from Arkham a brněnskými Eponine. Vstupenky jsou již k dostání v předprodeji a koncert začne ve 20 hodin.

Metalové večírky se již za svou dobu staly v M-klubu téměř tradicí a každý měsíc představují ty nejlepší tuzemské i zahraniční kapely tohoto žánru. Ne jinak tomu bude i v roce 2016. Hned úvodního koncertu se ve sklepení zhostí hranická parta a tuzemská stálice Silent Stream of Godless Elegy. Na jaře loňského roku došlo na několik změn v obsazení , což se ale v žádném případě neodráží v jejich folklorem okořeněném metalu. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na prověřené pecky typu I Would Dance, Dva Stíny Mám či působivou skladbu Pramen, co ví i nové skladby z připravovaného alba.

Celý večer doplní kapely Postcards from Arkham a Eponine. Havířovští Postcards from Arkham pustili do světa na podzim 2015 povedený počin Aeon5 a dle kritiky jde o podařené a krásně komplexní dílo jak po hudební a textové, tak i vizuální stránce. Hudebně se Postcards from Arkham v základu točí kolem post-rocku či post-metalu, ale nahlíží také do shoegaze nebo progresive rocku. 

Třetici skvělé hudby uzavírá brněnská rock-screamo parta Eponine. Osobitě pojatý rockově metalový styl, plný silných a energických melodií, zabalených do moderního zvuku a nabitého koncertního pojetí, jak se sama kapela charakterizuje, si budou moci fanoušci vychutnat plnými doušky. A také v M-klubu představí finalisté Spark Fresh Blood 2015 skladby z aktuálního EP Moments.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2015)