Majáles letos pod střechou se Skyline

Majáles letos pod střechou se Skyline

M-klub ve Valašském Meziříčí pilně připravuje v pořadí čtvrtý ročník místního Majálesu, jehož hlavní hvězdou v loňském roce byla česká populární skupina Chinaski. Po tři roky první open air festival v areálu zámku Žerotínů se tentokrát uskuteční pod střechou Kulturního zařízení a dvě scény přinesou v pátek 8. května koncerty kapel Skyline, slovenských Walter Schnitzelsson, Poletíme?, vsetínských Criminal Colection v setu s Ptakustikem a nováčky Light & Love ve velkém sále. A M-klub bude ze startu patřit workshopům a následně Hoofbeats.

Dlouhou dobu, téměř do začátku dubna, bylo avizováno, že se čtvrtý ročník meziříčského hudebního festivalu Majáles 2015 odehraje v sobotu 9. května. Z organizačních a technických důvodů se ale termín konání přesunul právě na sváteční den, pátek 8. A druhá velká změna nastala v místě konání. Oproti předchozím ročníkům, které bojovaly s nepředvídatelností počasí začátkem měsíce května, se organizátoři rozhodli přesunout hlavní scénu do vnitřních prostor velkého sálu. Celý Majáles tak bude hezky pod jednou střechou.

A na koho se tedy mohou návštěvníci těšit tentokrát? Hlavními hvězdami studentských oslav bude česká elektronická kapela Skyline a skupina dobře vypadajících mužů hrajících originální banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu Poletíme?, která zde uvede své loňské novinkové album. Ze Slovenska do Valmezu zavítá jedna z nejlepších koncertních kapel Walter Schnitzelsson, jež do vás napumpují divokou vášeň a energii. V současné době prezentují skladby z debutového alba Fever, ale možná zahrají nějaké nové písně z připravované desky.

Střed programu bude tvořit set vsetínské soft-corové kapely Criminal Colection. Ta si k příležitosti meziříčského Majálesu přizvala meziříčského muzikanta Ptakustika, který zde před dvěma měsíci zahrál na Malé scéně za oponou a novojičínské bratrské duo Light & Love, jež v současné době válcuje česká rádia hitem Blueberry Sky. Sklepení M-klubu bude patřit workshopům a přednáškám a poté drum and bassové párty v podání Hoofbeats crew.

Vstupenky na festival Majáles jsou již v předprodeji za cenu 100 Kč v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Majitelé vstupenky na Majáles mají zdarma vstup na nedělní koncert vynikající britské trojky The Feud 3. května.

 

(smo#2015)