M-klub rozjíždí Experimentální předplatné

M-klub rozjíždí Experimentální předplatné

M-klub ve Valašském Meziříčí letos zájemcům premiérově připravil sérii alternativních divadelních představení a zabalil ji do předplatného s názvem Experimentální divadla v M-klubu. Jako první se do Valmezu mělo vydat Divadlo Hysterie s hrou Tak trochu Bajaja, to však muselo vystoupení zrušit a roli náhradníka přijal novojičínský soubor HG feat. Uhřík, který představí Postbluespunk. Datum a čas zůstávají stejné, a to středa 12. října od 19 hodin.

Zahajovat něco nového je vždy těžké. A o trochu těžší to bude mít novojičínský soubor HG feat. Uhřík, který přijal roli náhradníka za avizované Divadlo Hysterie pouhý týden před plánovaným termínem. Jedno ale souboru hraje do karet. A sice, že na M-klubáckém pódiu nebude stát poprvé. HG feat. Uhřík jsou totiž pravidelnými hosty každoroční přehlídky Setkání divadel – Malé jevištní formy a rovnou zde přivezou autorskou inscenaci, která se na přehlídce v roce 2014 dočkala ocenění za Nejlepší herecký výkon a odbornou porotou byla doporučena na celostátní přehlídku.

Hra s originálním názvem Postbluespunk sleduje budoucího multiintrumentalistu, který se zatím řídí helsem „Čím méně strun, tím syrovější zvuk.“ A díky této jednoduchosti spoluutváří postbluespunk jako žánr a z bahna Jičínky vytahuje typizovanou uměleckou formu. Není na to však sám. Atmosféru postbluespunkových koncertů mu pomáhají dotvářet členové divadélka Uhřík – recitátor doposud nezhudebněných textů pan Láďa nebo hudební kritik Jiří D. Rojc. Ve Valašském Meziříčí bude vystoupení premiérově doplněno o koncert předkapely, nového multižánrového uskupení Casiopea, takže je vážně, na co se těšit.

Vstupenky na představení Pustbluespunk v režii novojičínského divadla HG feat. Uhřík jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru, online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz a na místě před představením.

(smo#2016)