M-klub pofrčí na jazzu a blues celý leden

M-klub pofrčí na jazzu a blues celý leden

Začátky roku bývají povětšinu plně věnovány plesové sezóně. V meziříčském M-klubu to ale pojede na vlně jazzu a blues. Fanoušci kvalitní jazzové hudby si tak přijdou na své. Sérii koncertů zahájí v úterý 21. ledna Luboš Andršt Blues Band a závěrem vystoupí JazzHec & Vocal.

Původně měla v polovině ledna vystoupit jako první pražská formace Pitch Bender. Ta ale koncert začátkem ledna zrušila a nyní jednáme o náhradním termínu. O koncert tak fanoušci v letošním roce připraveni nebudou.

Jazz-bluesový leden tak v úterý jedenadvacátého ledna zahájí Blues Band českého kytaristy a skladatele Luboše Andršta. Fanouškům bluesové hudby není třeba uskupení Luboš Andršt Blues Band nijak zvlášť představovat. Kromě kytaristy Luboše Andršta představuje vynikajícího zpěváka a hráče na klávesy Jana Holečku, bubeníka Pavla Razíma a baskytaristu Zdeňka Tichotu. Formace není známa pouze u českého publika. Například zastupovali Českou republiku v době předsednictví EU v Hong Kongu či hráli na nádvoří Pražského hradu při návštěvě prezidenta USA Baraca Obamy.

Z vlny jazz-blues se M-klub v sobotu 25. ledna přesune do čistého jazzu s formací JazzHec & Vocal. Vsetínsko-meziříčský kvartet ve složení Jaromír Bazel ml., Jaromír Kužela Pavel Budík, Lukáš Vaculík, Martin Maloš. Ženský prvek vnáší do formace mladá talentovaná zpěvačka Klára Blažková-Obručová. I když se repertoár JazzHec & Vocal skládá především z jazzových standardů, tak se kapela nebojí pustit i do modernějších jazzových kousků.

Jízda tohoto žánru však koncem ledna nekončí, protože už na druhou únorovou středu se připravuje koncert známé kapely Valašská bluesová společnost složené z profesionálních rožnovských muzikantů. Lednové a únorové koncerty zaručují kvalitní muziku a pohodovou atmosféru a my se těšíme na vaši návštěvu.

Vstupenky na připravované koncerty v M-klubu jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Luboš Andršt Blues Band M-klub

 

JazzHec & Vocal M-klub