M-klub na vlně experimentální elektronické hudby

M-klub na vlně experimentální elektronické hudby

Poslední zářijový den, pátek 30., se v meziříčském M-klubu rozjede pořádná elektro-párty s ostravským projektem Marius Konvoj, pražskou kapelou Ježíš táhne na Berlín a meziříčským projektem Hotdogs. Začátek je ve 20 hodin.

Ostravský umělec Marius Konvoj, polovička dua I Love 69 Popgejů, kteří si v M-klubu také zahráli, je klíčovou figurou české umělecké scény posledních deseti let. Pomocí pracovního slovníku nabitého vzpomínkami a zážitky, zapojením svého vlastního těla a sil, které uvolňuje jeho práce, kombinuje plastické přemýšlení se subjektivně konzumovanou sexualitou. Na české i zahraniční nezávislé klubové scéně se prezentuje především v rytmu digital hardcore. Neoddělitelnou součástí jeho tvorby je tzv. hudební 8bitový program, který se využívá pro přípravu počítačových her.

Po mnoha letech své existence vydal v roce 2014 debutovou desku pražský projekt bratrů Ondřeje a Petra Skaly Ježíš táhne na Berlín. Prezentovaný žánr uvádějí jako elektronica-experimental a prolínají v něm různé hudební žánry od IDM a power-popu až k break-core. Na meziříčském koncertě kromě zavedené klasiky představí také písně z právě připravovaného alba. Třetím účastníkem elektrického mejdanu bude meziříčské uskupení Hotdogs, které tu a tam hraje na domácí půdě svůj schizofrenik punk. Večer to bude opravdu nabitý a doufejme, že také nezapomenutelný.

(smo#2016)