Los Rumberos Trio zahrají v afro-kubánském rytmu

Závan atmosféry z Ostrova svobody pocítí na samém konci dubna návštěvníci meziříčského M-klubu. Vystoupí tu Los Rumberos Trio, které hraje hudbu inspirovanou právě kubánskými rytmy.

Los Rumberos Trio je nejmladší a také nejmenší z formací, které založil čerstvý absolvent skladby na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka Petr Smetáček. „Základem repertoáru je afro-kubánská hudba, na kterou se Smetáček specializuje. Před rokem dokonce vydal vůbec první české CD s tímto žánrem," uvedl produkční M-klubu David Schwager.

Na koncertu tak zazní rytmy jako mambo, son montuno, cha-cha-chá nebo afro. Repertoár  tvoří skladby předních světových interpretů, jako jsou například Tito Puente, Poncho Sanchez, Celia Cruz nebo Carlos Santana, ale i vlastní skladby. Ty pocházejí především od kapelníka tělesa, Petra Smetáčka.

Vedle Smetáčka, který hraje na speciální soupravu piana a perkusí, v kapele působí Kateřina Myšková (zpěv, perkuse) a Jan Burian (kytara, zpěv, perkuse).  „Právě Smetáčkova speciální souprava spolu s dalšími perkusemi umožňuje plnohodnotnou interpretaci afrokubánských rytmů i v tomto komorním obsazení," doplnil Schwager.

Koncert Los Rumberos Tria je do M-klubu naplánován na sobotu 30. dubna. Začne se v osm hodin večer. (mrn)